logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.07.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
73
2
15

Małżeństwa w Niemczech

O równości i Angeli, co ukradła tęczę

Dodano: 30.06.2017, Aktualizacja: 03.07.2017

To fenomen! Nie dość, że kanclerz Niemiec od lat blokowała równość małżeńską, ucinając każdą dyskusję na ten temat i nie dość, że w dzisiejszym głosowaniu nadal była jej przeciwna, to udało jej się skraść chłopakom z konkurencyjnej partii SPD tęczowe show.

To jej fotka a nie Martina Schulza (kandydata na kanclerza z ramienia SPD) obiegła przedwczoraj świat. Wystarczyło zadeklarować, że nie będzie wymagała od członków swojej partii dyscypliny. Wilk cały, owca syta a polityczni przeciwnicy w narożnikach.

Oczywiście równość małżeńska to nie zasługa Angeli Merkel - w żadnym stopniu. To praca polityczna u podstaw. To takie osoby jak Volker Beck (homoseksualny polityk partii Zielonych), któremu obecna szefowa Zielonych dziękowała dziś za poświęcenie życia tej kwestii i zdecydowana postawa Socjaldemokratów, którzy jako druga siła polityczna w kraju nadali równości małżeńskiej odpowiedniej wagi.

ZOBACZ TEŻ Niemcy z równością małżeńską! Ustawa przegłosowana


Tydzień temu jeden z publicystów "Wyborczej" zastanawiał się, co by się stało, gdyby PiS odpuścił w kwestii związków partnerskich i klepnął taką ustawę.
Dziennikarz wysunął przypuszczenie, że byłby do gwóźdź do trumny dla partii obyczajowo liberalnych. Bardzo podobnie wypowiadał się Łukasz Mężyk (konserwatywny dziennikarz, które niedawno dokonał swojego coming outu). Angela Merkel właśnie ten ruch wykonała.

Dziś między Niemcami a Polską nie ma już na szczęście żelaznej kurtyny. To, co dzieje się u naszego najbliższego sąsiada nie pozostaje bez wpływu na nasz kraj. Europę zalewa równość a my - na całe szczęście - jesteśmy jej częścią.

Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (15)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zmiananicka (28) ~Brzesko 10.07.2017 18:53
Smakosz89:
Nie rozumiem po co tyle emocji. też tyrałem fizycznie , ale ukończyłem studia i teraz nie musze fizycznie pracować. Każdy ma swój wybór co robi . Też pewnych rzeczy sam w domu nie zrobię bo od tego są fachowcy. I dajcie sobie spokój z gadaniem jak ,,wielofunkcyjny" i jaką złota rączką ma być każdy facet. Każdy jest indywidualny czyż nie?


Chyba dlatego że wielu Panów jest zakompleksionych że nie potrafi tego czy tamtego jakby przyszło na obozie przetrwania, a moje komentarze nie potrafią przejść bez echa hehe :D

Zacofana Polska nawet związków partnerskich nam nie potrafi zapewnić literą prawa. Polityczne konserwy blokują nam być prawdziwymi wolnymi europejczykami.


Dokładnie. I mówią to nie zacofani geje którym na związkach niby zależy. Wygląda na to że za słabo. Słabo.
torque (27) Czestochowa 10.07.2017 14:12
Gratulujemy kolegom i koleżankom z Niemiec!
Smakosz89 (?) 07.07.2017 11:36
Nie rozumiem po co tyle emocji. też tyrałem fizycznie , ale ukończyłem studia i teraz nie musze fizycznie pracować. Każdy ma swój wybór co robi . Też pewnych rzeczy sam w domu nie zrobię bo od tego są fachowcy. I dajcie sobie spokój z gadaniem jak ,,wielofunkcyjny" i jaką złota rączką ma być każdy facet. Każdy jest indywidualny czyż nie?

Zacofana Polska nawet związków partnerskich nam nie potrafi zapewnić literą prawa. Polityczne konserwy blokują nam być prawdziwymi wolnymi europejczykami.
zmiananicka (28) ~Brzesko 01.07.2017 14:15
upstairs_at_you:
zmiananicka:

Odstaw leki, szkodzą Ci na zwoje ;)

Natomiast twoim zwojom (dopóki się nie pojawią) nic nie zagraża.


Bardziej produktywnego spędzania weekendu życzę. Zaglądał Pan już dziś na Grindra? ;)
upstairs_at_you (48) miasteczko raczej 01.07.2017 14:14
zmiananicka:

Odstaw leki, szkodzą Ci na zwoje ;)

Natomiast twoim zwojom (dopóki się nie pojawią) nic nie zagraża.
upstairs_at_you (48) miasteczko raczej 01.07.2017 13:34
zmiananicka:
upstairs_at_you:
zmiananicka:
(...) co nigdy fizycznej MĘSKIEJ roboty nie zaznało. DZIĘKUJĘ. Wolę być sam.

Czyli dla ciebie facet z doktoratem np. z fizyki kwantowej albo z etnologii już odpada bo łopatą się nie namachał? ;-)
Może to i lepiej. Każdy szuka podobnych sobie. Masz ty chociaż maturę? ;-)


Dokładnie tak :) Jestem konserwatystą w tej kwestii. Mężczyzna ma być mężczyzną, a kobieta kobietą. Co ma wykształcenie do wykonywanych w życiu czynności?? Według mnie jak facet nie lubi się zmęczyć, ubrudzić czy boi już skaleczyć to nie jest mężczyzną. Jeśli do wymiany np. kranu w łazience zamawia hydraulika, nie potrafi ułożyć w domu glazury czy paneli to o czym tu rozmawiamy. Żałosne nieudacznictwo. Nie gustuje w takich nawet "tęgich głowach", które na obozie przetrwania w prawdziwym życiu nie zdają egzaminu nawet miernie. Wolę przyziemnych, normalnych, zwyczajnych prawdziwych zaradnych mężczyzn. Takich którzy posiadają własne domu, a nie kiszą się w blokowiskach wybudowanych przez takich właśnie. Którzy m iimponują. Nie interesują mnie delikatne, kobiece rączki jak u panienki, bo to dla mnie to nie jest FACET, a coś co się tak tylko nazywa, bo ma pewne narządy.
Tak, mam maturę, ale nie interesują mnie takie "wykształciuchy" jak Ty co z prawdziwym życiem i MĘSKOŚCIĄ nic nie mają wspólnego ;-)

"Wykształciuchy"! ;-)
Od razu widać dobrą PiS-owską szkołe. ;-)
Kariery to ja ci na tym portalu nie wróżę ale na frondzie przyjmą cię z otwartymi ramionami. ;-)
zmiananicka (28) ~Brzesko 01.07.2017 12:36
upstairs_at_you:
zmiananicka:
(...) co nigdy fizycznej MĘSKIEJ roboty nie zaznało. DZIĘKUJĘ. Wolę być sam.

Czyli dla ciebie facet z doktoratem np. z fizyki kwantowej albo z etnologii już odpada bo łopatą się nie namachał? ;-)
Może to i lepiej. Każdy szuka podobnych sobie. Masz ty chociaż maturę? ;-)


Dokładnie tak :) Jestem konserwatystą w tej kwestii. Mężczyzna ma być mężczyzną, a kobieta kobietą. Co ma wykształcenie do wykonywanych w życiu czynności?? Według mnie jak facet nie lubi się zmęczyć, ubrudzić czy boi już skaleczyć to nie jest mężczyzną. Jeśli do wymiany np. kranu w łazience zamawia hydraulika, nie potrafi ułożyć w domu glazury czy paneli to o czym tu rozmawiamy. Żałosne nieudacznictwo. Nie gustuje w takich nawet "tęgich głowach", które na obozie przetrwania w prawdziwym życiu nie zdają egzaminu nawet miernie. Wolę przyziemnych, normalnych, zwyczajnych prawdziwych zaradnych mężczyzn. Takich którzy posiadają własne domu, a nie kiszą się w blokowiskach wybudowanych przez takich właśnie. Którzy m iimponują. Nie interesują mnie delikatne, kobiece rączki jak u panienki, bo to dla mnie to nie jest FACET, a coś co się tak tylko nazywa, bo ma pewne narządy.
Tak, mam maturę, ale nie interesują mnie takie "wykształciuchy" jak Ty co z prawdziwym życiem i MĘSKOŚCIĄ nic nie mają wspólnego ;-)
upstairs_at_you (48) miasteczko raczej 01.07.2017 11:13
zmiananicka:
(...) co nigdy fizycznej MĘSKIEJ roboty nie zaznało. DZIĘKUJĘ. Wolę być sam.

Czyli dla ciebie facet z doktoratem np. z fizyki kwantowej albo z etnologii już odpada bo łopatą się nie namachał? ;-)
Może to i lepiej. Każdy szuka podobnych sobie. Masz ty chociaż maturę? ;-)
zmiananicka (28) ~Brzesko 30.06.2017 23:54
@upstairs_at_you

Żeby nie przedłużać tej bezsensownej dyskusji - 2x pudło. Zdecydowałem kiedyś że wolę zaczekać nawet bardzo długo i była to kwestia wyboru - brać co popadnie (miejską ciotkę) bo lata lecą i nikt się nie trafi czy czekać cierpliwie ale poprzeczki nie opuszczac. Zdecydowałem wybrac ta druga opcje - zaryzykowalem samotnoscia, ale nie bede z kimś żeby tylko być bo to jest bez sensu. Nie mozna byc szczesliwym i spelnionym z kims kto nam nie odpowiada. A ze wiekszosc facetow w tym tzw. "środowisku" taka jest..to cóż. Gdybym był kobietą już dawno byłbym po ślubie. A że jestem mezczyzną którego interesuje drugi mężczyzna, to przecież z "kobietą" się nie zwiążę...jesli Ty czaisz w ogóle o czym mówię. Dziś sami z bożej łaski artyści, makijażyści fryzjerzy...a prawdziwych chłopów co ręce spracowane od domu budowy ROBOTĄ fizyczną brak. Tylko farbowane coś pomalowane pomylone z płcią przeciwną popylajace w rurkach...co nigdy fizycznej MĘSKIEJ roboty nie zaznało. DZIĘKUJĘ. Wolę być sam.
zmiananicka (28) ~Brzesko 30.06.2017 23:27
upstairs_at_you:

Napisałeś, że nie masz z kim zawrzeć małżeństwa.
możliwości są dwie: albo nie ma NIKOGO odpowiedniego dla ciebie albo ty jesteś nieodpowiedni dla wszystkich.
Stawiam na to drugie.


Stawiasz na coś nie znając mnie, ani mojego otoczenia. Tymczasem oceniasz tylko po tym co tu piszę. Jesteś bardzo ograniczonym człowiekiem.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Małżeństwa w Niemczech Fot. za: Twitter.com