logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
53
4
31

Otwieranie konserwy

Coming out Łukasza Mężyka

Dodano: 18.06.2017, Aktualizacja: 19.06.2017

Jest "nieostentacyjnym gejem i nieostentacyjnym konserwatystą", dziennikarzem i biznesmenem. Wcześniej współpracował z Leszkiem Balcerowiczem, Jarosławem Kaczyńskim, Joanną Kluzik-Rostkowską oraz partią Polska Jest Najważniejsza. W czwartek na łamach "Gazety Prawnej" ujawnił się jako gej wywołując burzę zarówno w środowiskach konserwatywnych jak i lewicującej części społeczności LGBTQ.

Zaciekawiło mnie, że cytaty przytaczane przez obie strony barykady sugerowały, że w czwartek ukazały się dwa kompletnie rożne wywiady. Autorzy streszczeń wybrali najwidoczniej tylko te fragmenty, które pasowały do z góry przyjętej tezy z tezy były dwie: Mężyk wyjątkowo wsteczny egzamplarz i de facto jedyny gej na prawicy oraz Mężyk to kolejny agent homo-zachodu, który chce zatrzymać "dobrą zmianę".W niedzielne popołudnie przeczytałem wywiad w całości (jestem pewien, że "Gazeta Prawna" dawno nie miała tak "dochodowego" artykułu) i natychmiast pomyślałem sobie, że to dokładnie to, na co od lat czekaliśmy. Już dawno żaden coming out nie ucieszył mnie tak bardzo jak ten i ucieszył mnie właśnie dlatego, że poglądy pana Mężyka są trochę nie z mojej bajki. Myślę natomiast, że są z ...   ( Pozostało znaków: 3343 )
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199629   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Otwieranie konserwy gazetaprawna.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku