logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
26.04.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
42
0
10

Dlaczego chcemy związków i małżeństw?

Odpowiadacie politykom Platformy Obywatelskiej

Dodano: 07.04.2017, Aktualizacja: 07.04.2017

Pod koniec marca głośno było w mediach o braku poparcia przez PO rezolucji w Parlamencie Europejskim, dotyczącej ochrony przed dyskryminacją kobiet i ludzi LGBTI. Julia Pitera udzieliła wywiadu, w którym stwierdziła, że pary jednopłciowe w Polsce mogą regulować swoje relacje "umowami" i pytała "Czym się różnią związki tej samej płci od związków heteroseksualnych, żyjących w związku partnerskich?". Poprosiliśmy Was o odpowiedź na to pytanie. Po co więc nam te związki i małżeństwa? Przypominamy w dzień debaty nad wotum nieufności dla rządu PiS-u.

Przypomnijmy, że pod koniec marca czternastu eurodeputowanych wstrzymało się od głosu, trzech było przeciwko rezolucji - w tym Julia Pitera. "Ludzie żyją w wolnych związkach, również wśród mojej rodziny i przyjaciół. Taki jest ich wolny wybór. I nikt nie powinien się do tego wtrącać. Czym się różnią związki tej samej płci od związków heteroseksualnych, żyjących w związku partnerskich?" - mówiła w rozmowie z Agatą Szczerbiak z "Polityki" europosłanka.
ZOBACZ TEŻ Julia Pitera: po co związki, skoro są umowy? Lekcja równości dla polityczki PO potrzebna od zaraz (akcja)

Co na to nasi czytelnicy i czytelniczki?

Osoby LGBT "regulują" swoje związki umowami, bo właśnie nie mają tego wyboru, którym Pani europosłanka tak ochoczo wyciera sobie usta.

Dlaczego małżeństwo? Chociażby dlatego, że wtedy para traktowana jest nie jako "partner/ka" tylko jako rodzina, co umożliwia np. uzyskanie informacji o zdrowiu drugiej osoby. Sprawa dziedziczenia, nazwiska, wspólnoty małżeńskiej to tylko niektóre powody. Będąc z kimś tworzy się z nim RODZINĘ, czego żadna umowa, oprócz małżeństwa, nie ureguluje prawnie.

Szanowna Pani Europosłanko. "Umowa" to chłodna kalkulacja, natomiast w "związkach" chodzi o uczucia i bliskość!

Nie będę pisał po co związki, ponieważ każdy inteligenty obywatel wie, dlaczego ludzie ich chcą i potrzebują. Nie chodzi tylko o Nas - czyli pary homoseksualne, ale także pary hetero. Natomiast powiem jedno - niech Pani europosłanka po swojej wypowiedzi nie dziwi się, że PO przegrało z czymś takim jak PiS. Obywatelskość to otwartość na każdego mieszkańca kraju... Co prawda PiS to katastrofa społeczno-moralna, ale jeśli słucham takich nowości ze strony opozycji to brak mi słów, tych przyzwoitych i kulturalnych...

Po co są nam związki? W świetle polskiego prawa, jako para osób tej samej płci, jesteśmy dla siebie zupełnie obcymi osobami. Związki są nam po to, żebyśmy mogli żyć normalnie i mieć takie same prawa, jakie mają małżeństwa heteroseksualne. Czy tak ciężko jest zrozumieć tę kwestię naszym politykom?

Szkoda słów! Umowa cywilnoprawna jaką jest pełnomocnictwo wygasa w chwili śmierci mocodawcy, wtedy były już pełnomocnik nie może zdecydować o pochówku partnera i co pozostaje - sprowadzanie rodziny zza granicy, jak testament nie zwalnia partnera z zapłaty absurdalnego podatku od spadku a raczej wspólnie wypracowanego majątku, a jak sprawa trafi do sądu to rodzinie przyjdzie łatwo obalić ostatnią wolę zmarłego. Znam przypadek, gdzie partner zmarłego odziedziczył wspólny dług, jednak mieszkanie i wartościowe rzeczy zabrała "kochająca teściowa"! Łaskawa pani Pitera nie zauważa różnicy między wyborem jej hetero znajomych, a pozbywaniem praw osób homoseksualnych. Ona nie ma pojęcie o prawach człowieka i równouprawnieniu!

To po co małżeństwo ? Też się jakiś tam pakiet umów by znalazł.
A z pomocą obecnych instrumentów prawa nie da się za wiele wykombinować - w dokładnym znaczeniu tego słowa. Pani posłanka mogłaby sobie przeczytać np. raport "Rodziny z wyboru", zwłaszcza ostatni i zobaczyć z jakimi problemami borykają się pary jednopłciowe. Albo po prostu przypomnieć sobie aktualne zapisy w ustawach i kodeksach i przekonać się, że pary jednopłciowe mogą korzystać tylko z nielicznych praw a i tak nie ma gwarancji, że to co się da uregulować obecnie - będzie skutecznie egzekwowane.

Dziękujemy za wszystkie komentarze!
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (10)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Sylwia   dodane przez Facebooka 09.04.2017 23:33
Nigdy PO !
Jerzy   dodane przez Facebooka 09.04.2017 17:37
Kto wybiera to dziwadło zwane Piterą? Głupcy.
Pawel   dodane przez Facebooka 09.04.2017 15:12
Julia Pitera - niech powie parom hetero by sobie umowy zawierali, zobaczymy co wtedy jej odpowiedzą
Robert   dodane przez Facebooka 09.04.2017 14:01
precz z PO. nigdy wiecej nie zaglosuje na pitere
Ulka   dodane przez Facebooka 09.04.2017 12:17
Kolejne mądrości Platformy
Jacek   dodane przez Facebooka 09.04.2017 11:38
nigdy więcej PO. Dopóki są tam tacy jak Schetyna czy Pitera to niczym się ta partia nie różni od PiS.
Piotr   dodane przez Facebooka 09.04.2017 10:21
Niech pani Julia zawrze ze swoim mężem umowę. Po co jej akt ślubu.? Ludzie w następnych wyborach nie dajcie się nabrać na PO. Jeśli nie odpowiada wam lewica typu Razem czy SLD to oddajcie swój głos na Zielonych, Nowoczesną bądź Unię Europejskich Demokratów ale proszę was nigdy więcej na PO.
Magdalena   dodane przez Facebooka 09.04.2017 10:11
Ta pani i paru jej kolegów z panem Schetyną włącznie powinni pozostać przy nazwie Platforma, bo słowa Obywatelska nie rozumieją. Niestety - alternatywy dla PiS brak i znowu się będziemy kręcić jak gówno w przerębli, bo PO nie wprowadzi związków ani małżeństw jednopłciowych, za bardzo lubi flirtować z czarną mafią.
lilianne_blaze (100) Warszawa 08.04.2017 17:38
Jest 2017. Ignorancja mozna bylo sie zaslaniac sto lat temu, gora piecdziesiat. Jesli ktos dzis twierdzi ze nie wie po co rownosc malzenska to po prostu cynicznie klamie i nie ma sensu tracic energii na "uswiadamianie" go.
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku