logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
52
0
10

Dlaczego chcemy związków i małżeństw?

Odpowiadacie politykom Platformy Obywatelskiej

Dodano: 07.04.2017, Aktualizacja: 07.04.2017

Pod koniec marca głośno było w mediach o braku poparcia przez PO rezolucji w Parlamencie Europejskim, dotyczącej ochrony przed dyskryminacją kobiet i ludzi LGBTI. Julia Pitera udzieliła wywiadu, w którym stwierdziła, że pary jednopłciowe w Polsce mogą regulować swoje relacje "umowami" i pytała "Czym się różnią związki tej samej płci od związków heteroseksualnych, żyjących w związku partnerskich?". Poprosiliśmy Was o odpowiedź na to pytanie. Po co więc nam te związki i małżeństwa? Przypominamy w dzień debaty nad wotum nieufności dla rządu PiS-u.

Przypomnijmy, że pod koniec marca czternastu eurodeputowanych wstrzymało się od głosu, trzech było przeciwko rezolucji - w tym Julia Pitera. "Ludzie żyją w wolnych związkach, również wśród mojej rodziny i przyjaciół. Taki jest ich wolny wybór. I nikt nie powinien się do tego wtrącać. Czym się różnią związki tej samej płci od związków heteroseksualnych, żyjących w związku partnerskich?" - mówiła w rozmowie z Agatą Szczerbiak z "Polityki" europosłanka. Co na to nasi czytelnicy i czytelniczki? Osoby LGBT "regulują" swoje związki umowami, bo właśnie nie mają tego wyboru, którym Pani europosłanka tak ochoczo wyciera sobie usta. Dlaczego małżeństwo? Chociażby dlatego, że wtedy para traktowana jest nie jako "partner/ka" tylko jako rodzina, co umożliwia np. uzyskani...   ( Pozostało znaków: 3294 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199330   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku