logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
76
2
4

Coming out dziecka to też coming out rodzica

Matka i córka namawiają do udziału w Akademii Zaangażowanego Rodzica

Dodano: 17.03.2017, Aktualizacja: 17.03.2017

Rusza kolejna edycja Akademii Zaangażowanego Rodzica, cyklu bezpłatnych weekendowych warsztatów skierowanych do rodziców osób LGBT. Jak wygląda Akademia i czy warto namówić swojego rodzica – opowiadają nam Maria i Ewa, matka i córka.

Maria Stoecker Jak trafiłam do Akademii Zaangażowanego Rodzica? Moja córka, która się ujawniła namawiała mnie. Początkowo się przed tym broniłam, ale z czasem czułam, że relacje między nami się popsuły i zaczęło być niefajnie. A muszę dodać, że zawsze byłyśmy blisko, więc dla mnie to był strasznie trudny okres. Rok później zdecydowałam się wziąć udział w Akademii, chciałam zrobić wszystko, żeby naprawić relację z moim dzieckiem. Poza tym w ciągu tego roku pomyślałam sobie, że fajnie byłoby poznać innych rodziców, którzy mają podobne doświadczenia i problemy. Przez chwilę wydawało się mi, że jestem jedyną taką mamą na świecie! I nie ma z kim o tym porozmawiać. To oczywiście nie było tak, że jak moje dziecko wyszło z szafy to ja do niej weszłam – przyjaciółki wiedziały, ale trudno szukać zrozumienia u osób, które tego nie doświadczyły. Potrzebowałam o tym porozmawiać i Akademia dawała taką szansę. I okazało się, że to była najlepsza rzecz, jaką mogłam zrobić. Jak wygląda Akademia Zaangażowanego Rodzica? Jechałam tam z sercem na ramieniu, wystraszona. Okazało się, że nie tylko ja. Nasza grupa liczyła 15 osób. Już po pierwszym dniu zajęć od razu się zżyliśmy. Pracowaliśmy dużo w parach, więc to nie jest też tak, że rozmawiamy o sobie na całym forum, czy jesteśmy wywoływani do odpowiedzi. Ale Akademia to nie tylko warsztaty – już po pierwszym zjeździe poszliśmy na wspólną kolację, a potem do hotelu,...   ( Pozostało znaków: 6129 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199233   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku