logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
19
4
3

Agencja S Words stawia na marketing dla LGBT

Rebranding i nowa oferta

Dodano: 15.03.2017, Aktualizacja: 15.03.2017

Agencja S Words powiększa zespół i stawia na nowe usługi: w tym marketing skierowany do społeczności LGBT!

Marketing LGBT w wielu krajach zachodniego świata nie jest czymś nadzwyczajnym: największe firmy kierują swoje reklamy i przygotowują kampanie skierowane do społeczności gejów, lesbijek, ludzi biseksualnych i transpłciowych.

W ostatnich latach w Polsce coś w tym temacie zaczyna się dziać, ale wciąż są to raczej pojedyncze przypadki, a firmy, nawet jeżeli chętnie kierują swoje kampanie do LGBT np. w USA - w Polsce niekoniecznie.
ZOBACZ TEŻ Koncerny przyjazne LGBT, ale nie w Polsce Kto nie sponsoruje Parady Równości

Dlaczego LGBT są grupą tak chętnie targetowaną na Zachodzie? Od dawna wychodzi z badań, że geje i lesbijki często mieszkają w większych miastach, więcej zarabiają, częściej jeżdżą na dłuższe wakacje, więcej wydają na zakupy spożywcze i chętniej podążają za trendami, także technologicznymi.

Agencja S Words przypomina: wartość rynku LGBT w Polsce to aż 6,6 mld zł. 

Grzegorz Miecznikowski, założyciel i CEO S Words podkreśla, że wiele z brandów "ciagle nie dostrzega siły zakupowej gejów i lesbijek. W momencie, gdy w mediach, polityce i w życiu społecznym cały czas trwa debata, która codziennie przypomina o nierównym traktowaniu gejów i lesbijek, o braku możliwości zawarcia związków partnerskich, dyskryminacji w społeczeństwie czy miejscu pracy, środowisko LGBT szuka sojuszników wśród małych, średnich i dużych firm. Nie tylko takich, które wspierają ich postulaty, ale także tych, które chociaż pokazują swoją wrażliwość w tym temacie i potrafią mówić tym samym językiem. Jak w przypadku każdej grupy docelowej i my, osoby LGBT, umiemy odwdzięczyć się markom. Geje i lesbijki są bowiem nie tylko wierni firmom, które ich wspierają i rozumieją, ale także stają się ich najlepszymi ambasadorami" - podkreśla.

Miecznikowski zaznacza, że agencja chce także wspierać start-upy LGBT i pomagać młodym ludziom, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. 

Agencja S Words powstała w 2014 roku. W jej ofercie znajdują się konsultacje, business development, szkolenia, audyt strategii marketingowej i sprzedażowej oraz jej optymalizacja. Wszystko połączone z działaniami lead generation i lead nurturing. S Words zajmuje się prowadzeniem kampanii marketingowych i wizerunkowych w mediach społecznościowych, tradycyjnych i internetowych. Istotnym elementem działań firmy jest social selling, czyli prowadzenie kampanii sprzedażowych w social media. Z usług S Words korzystały m.in. takie firmy jak: Sukces Pisany Szminką, Organic, Hair Circus, Szkolenia PR, Leather Poland, Artefakt, Menudomowe.pl, GIS, Catch, Chór Voces Gaudiae, Dad Studs i Karina Wacławik.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
S   dodane przez Facebooka 16.03.2017 12:41
Dzięki za ten tekst Redakcjo Queer.pl ♥
Artur   dodane przez Facebooka 16.03.2017 12:21
Roger Weichert eloooooo!
Tanete (26) Warszawa 15.03.2017 22:54
EO S Words podkreśla, że wiele z brandów "ciagle nie dostrzega siły zakupowej gejów i lesbijek."


Oh dostrzega z pewnością, ale dostrzega też ryzyko strat z powodu poczucia "skandalu obyczajowego" u reszty społeczeństwa, czyli większości ich klientów, a także i pracowników.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Agencja S Words stawia na marketing dla LGBT Emilia Skorupska i Roger Weichert, czyli nowy zespół S Words
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku