logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
101
4
22

Dlaczego ewolucyjnie homoseksualizm nie zanika?

Uwaga Naukowy Bełkot ponownie o homoseksualności

Dodano: 09.03.2017, Aktualizacja: 09.03.2017

Autor popularnego kanału na YouTube, "Uwaga! Naukowy bełkot", ponownie zajął się tematem homoseksualizmu. Tym razem w kontekście ewolucji, starając się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego homoseksualizm nie zanika?

Autor popularnego kanału na YouTube, "Uwaga! Naukowy bełkot", Dawid Myśliwiec, ponownie zajął się tematem homoseksualności. Z pomocą Łukasza Sakowskiego z "To tylko teoria" odpowiada na pytanie, dlaczego homoseksualizm nie zanika w przyrodzie.
ZOBACZ TEŻ Czy homoseksualizm jest normalny? Popularny polski bloger obala mity (wideo)

"Homoseksualizm jest konsekwencją doboru naturalnego, a zatem musi dawać jakieś przewagi organizmom, które mają geny do homoseksualizmu predysponujące" - mówi Dawid Myśliwiec, podkreślając hipotezę, że geny męskiego homoseksualizmu zwiększają atrakcyjność i, lub płodność kobiet, jeśli już u nich występują. 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się czym jest dobór altruistyczny, dlaczego geny to nie wszystko, dlaczego ludzka seksualność nigdy nie jest zero-jedynkowa i co z tym wszystkim ma wspólnego chromosom X - koniecznie obejrzyjcie film Dawida!



(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (22)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Hejo (?) 14.03.2017 21:37
subcarpth czyli jesteśmy trochę jak wataha wilków? Kurczę, jakoś podoba mi się ta perspektywa
supcarp (?) 13.03.2017 0:41
to że u rozwiedźonych rodziców więcej rodzi się gejów raczej ma małe znaczenie. Przyczyny rozwodów np. kłutnie, apodyktyczny ojciec... przekładają się na stresowanie matki a to ją zmienia hormonalnie i jest czynnikiem sprzyjającym homoseksualizmowi. Natomiast sam rozwód i wychowanie nie ma znaczenia.
Bernard   dodane przez Facebooka 12.03.2017 20:00
Z całym szacunkiem, ale ten facet nie wie co mówi.
Christopher   dodane przez Facebooka 12.03.2017 19:15
Marta   dodane przez Facebooka 12.03.2017 17:51
Oooo, bardzo dobre! Bardzo solidnie i profesjonalnie zrobione, wielki plus. Tym bardziej, że teoria ewolucji nie jest taką łatwą koncepcją (co widać w komentarzach pod artykułem :P przepraszam za zgryźliwość), więc różne popularnonaukowe memy dotyczące ewolucji nierzadko zawierają błędy. A tu wszystko super, 10/10, thumbs up :D
bartekkamil (26) Warszawa 11.03.2017 14:50
czyli, że gdybyśmy na świecie z jakiś tam przyczyn byli zbędni i uciążliwi (choć niby dla wielu jesteśmy :-) ) to byśmy sobie wyginęli jak dinozaury, to budujące :-)
subcarpth (?) 10.03.2017 23:06
udowodniono że wychowanie nie ma wpływu na orientacje.Wychowanie, religia ma tylko wpływ na to czy się ukrywasz i czy realizujesz orientacje.Dodatkowo potwierdza to to że większość gejów było wychowanych przecież przez pary hetero a dzieci wychowane przez pary homo w takim samym odsetku są hetero. Czynniki hormonalne mają tu kluczowe znaczenie jeszcze za życia płodowego. Genetyka i odziedziczenie wrażliwości na czynniki środowiskowe też. To prawda homoseksualistów nie wyeliminowała natura bo są czymś typowym dla gatunków społecznych. Nie posiadając własnych dzieci przyczyniają się i znacznie zwiększają sukces i przeżycie dzieci rodzeństwa.Tak jest wg teorii doboru krewniaczego. U watahy wilków rozmnaża się tylko jedna para ,ale dzięki opiece pozostałych członków szanse przeżycia maluchów są dużo większe.Geje to altruiści ,pomagając innym przyczyniają się to przeżycia gatunku.Przykładowo lekarz gej może uratować wiele więcej dzieci aniżeli sam byłby w stanie wychować.Może poświęcić więcej czasu na leczenie nie przeznaczając natomiast na wychowanie własnego potomstwa. Ja jak szukam jakiejś usługi to największe zaufanie mam do gejów.Natura dała homo pewną przewagę na zasadzie coś za coś.. Neuroobrazowanie dowodzi że pewne obszary mózgu mamy dwa razy większe i jest w pewnych obszarach dwa razy więcej komórek nerowych.(np. krążek krańcowy, jądro nadskrzyżowania). Pozatym mamy więcej połączeń między półkulą mózgu prawą i lewą.Kreatywne osoby mają właśnie więcej połączeń miedzy półkulami.U morsów ponoć orientacją steruje cykl pory roku normalnie są homo a w sezonie godowym przemieniają się w hetero. U łabędzi czarnych para gejów opiekuje się potomstwem gdy zginą biologiczni rodzice (np.choroba, atak drapieżnika).Gdyby homoseksualizm był niepotrzebny to natura już dawno by to wyeliminowała! Tylko ciemnota tego nie może zrozumieć. Dodatkowo czytałem że czynnikiem ryzyka jest stres matki który ją hormonalnie zmienia i rodzi altruistycznych synów gejów którzy nią się zaopiekują.Może to też sposób na rozładowanie agresji u gatunków społecznych między samcami. Na wojnach rodzi się więcej gejów czytałem.Może to też dlatego żeby samce się nie powybijały a gatunek przetrwał. Inny rodzaj stresu głód. Gdy w stadzie małopożywienia to dobrze żeby zatrzymać rozmnażanie rodząc homoseksualne dzieci. Dziękuję
shingao (31) Szczecin 10.03.2017 14:39
Natalia:
Heh, może nie było ewolucji?


Jeśli to bóg stworzył mnie gejem i umieścił w świcie pełnym homofobii.... to mu nabluzgam podczas sądu ostatecznego.
Jan   dodane przez Facebooka 10.03.2017 8:06
czym tu sie chwalić?
Chłoopaki   dodane przez Facebooka 10.03.2017 0:17
Homoseksualizm był i nigdy nie zniknie. Czysta biologia, genetyka. To tak jakby zastanawiać się dlaczego blondyni jeszcze ne wymarli :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dlaczego ewolucyjnie homoseksualizm nie zanika? Fot. za: youtube.com