logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
8
6
4

Smerfy, Teletubisie, a teraz "Piękna i Bestia"

Rosjanie zakazują nowego Disneya

Dodano: 08.03.2017, Aktualizacja: 08.03.2017

"Miły i inkluzywny gejowski wątek" w nowej wersji disneyowskiej "Pięknej i Bestii" stał się kością niezgody w Rosji. Jak się okazuje – w związku z panującym w kraju prawem – film obejrzeć będą mogły osoby, które ukończyły 16 lat. Chodzi o LeFou, który zdaje się być zakochany w Gastonie. Jak to bywa – promocja homoseksualizmu i obsesja na jej punkcie wzięły górę.

Vitaly Milonov, jeden z posłów i popleczników Putina, bez ceregieli nazywa to propagandą grzechu, w dodatku – nachalną i bezwstydną, stąd che, by film nie był dystrybuowany w rosyjskich kinach. Kina – patrząc bardziej koniunkturalnie – chcą mieć film w swoich programach. Tamtejszy organ ds. kina zdecydował, że film będzie dostępny dla widzów powyżej 16 roku życia albo młodszych, którzy przyjdą pod opieką osoby dorosłej.

Okazuje się, że nie tylko w Rosji film może mieć problemy – jedno z kin w Alabamie, w Stanach Zjednoczonych, zdecydowało się, że go nie puści, albowiem film szerzy niezgodną z nauką kościoła seksualność. „Nie możemy się zgodzić, by takie treści gościły w naszym kinie – jeżeli ktoś będzie chciał zobaczyć, pójdzie po prostu gdzie indziej” – mówi dyrektor kina.

ZOBACZ TEŻ "Kraina lodu" zamienia dziewczynki w lesbijki? "Niebezpieczne" bajki


O co ten cały ambaras? W najnowszej wersji filmu „Piękna i Bestia” pojawił się wątek gejowski. Bardzo subtelny, delikatny - jak podkreśla sam reżyser, ujawniony Bill Condon. Mianowicie - w Gastona zapatrzony jest jego towarzysz, LeFou. A na Twitterze filmu pojawiła się taka zajawka.

"LeFou to ktoś, kto jednego dnia chce być Gastonem, a drugiego chce go pocałować. Jest zagubiony w kwestii tego, czego chce" - powiedział gejowskiemu magazynowi, "Attitude", reżyser, dodając: "To ktoś, kto dopiero zdaje sobie sprawę z tych uczuć. To miły, gejowski i inkluzywny moment w filmie" – dodaje. Przypomnijmy, film wchodzi na ekrany kin 17 marca.

Jesse Tyler Ferguson z „Mordern Family” u Conana O’Briena podsumował całe zamieszanie: chociaż obejrzał tysiące filmów z heteroseksualnymi postaciami, ani razu nie pomyślał, by stać się hetero. Choć – chciał być syreną. Ale to wina Arielki. I uspakaja, że ten cały „wątek gejowski” nie zrobi z ich dzieci homoseksualistów.

To nie pierwsza taka sytuacja. Pamiętamy polską aferę z Teletubisiami, z „Krainą lodu” w USA czy właśnie Rosji, ze Smerfami i Pokémonami. „Homopropaganda i seksedukacja” – brzmią oponenci. Mało tego – Simpsonowie również mogą zrobić z Waszych dzieci gejów i lesbijki.

Lista bajek dla dzieci i młodzieży, w których występują postacie LGBT nie jest aż tak długa, jakby mogło się wydawać. Wystarczy wspomnieć bajkę „ParaNorman”, w przypadku której argumenty o szczerzeniu postaw akceptacji i tolerancji nie były aż tak przekonujące.

ZOBACZ TEŻ Homer Simpson i rodziny LGBT Bajki w walce o akceptację


W trailerze do bajki "The Boxtrolls" słyszymy: „Czasami jest matka. Czasami jest i ojciec. A czasami jest dwóch ojców. Albo ojcowie są matkami. (…) Rodziny mogą mieć różny kształt i rozmiar. Nawet prostokątny”.  Nie obeszło się bez afery.

Byli geje w „Clarence” i lesbijki w „Steven Universe”. Chcecie więcej? Big Gay Al w „South Parku”, Pyskacz z "Jak wytresować smoka 2" i bohaterowie „Sausage Party”: Teresa, Twink, Lawasz i Sammy, Jasper z „Family Guya”, Greg and Terry z „American Dad”.

Niech świat się kłóci. Tymczasem my możemy delektować się pracami Isaiaha Keitha Stephena, który postaci Disneya stwarza na nowo w wersji homo. Sami popatrzcie:

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Greta (?) 27.04.2017 16:24
A ja sobie nie życze promowanie homoseksualizmu....i bardzo się cieszę że takie rzeczy są nagłaśniane.
Linbix (21) Poznań 08.03.2017 22:45
Dramat co się w tej Rosji dzieje....to w końcu nie 1sza i nie ostatnia taka sytuacja
maxoku (31) Radom 08.03.2017 17:14
Niektórym to się już na prawdę w tyłkach poprzewracało lol. Nie wiadomo już do jakiego lekarza ich wysyłać XD.
maxoku (31) Radom 08.03.2017 17:05
Szymon Brycki:
Zapomnieliście o Legendzie Korry :P :)
To są już te nowe lesbijskie odcinki gdzieś? lol
Szymon Brycki (?) 08.03.2017 14:43
Zapomnieliście o Legendzie Korry :P :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Smerfy, Teletubisie, a teraz "Piękna i Bestia" Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku