logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
63
1
10

Dziś Dzień Kobiet

Trzymajcie się dziewczyny! (życzenia od czytelników)

Dodano: 08.03.2017, Aktualizacja: 08.03.2017

Dziś z małą pomocą naszych czytelników składamy życzenia wszystkim Paniom. I zachęcamy do udziału w Międzynarodowym Strajku Kobiet - sprawmy, by tegoroczny Dzień Kobiet był wyjątkowy! "Nieważne jakiej jesteśmy orientacji seksualnej, nieważne jak je postrzegamy. Ważne że możemy zawsze na nie liczyć, a one mogą liczyć na niektórych z nas. Na mnie mogą liczyć zawsze. Wszystkie, nie tylko te z mojego najbliższego otoczenia. Trzymajcie się dziewczyny i nie odpuszczajcie. Nawet najgorszy czas przemija. Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta" - pisze nasz czytelnik, crashoverride.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet - w tym roku wyjątkowy, bo zamiast kwiatów kobiety domagają się swoich praw. W wielu miejscach na świecie odbędą się dziś spotkania, debaty, wystawy, ale przede wszystkim demonstracje i marsze w obronie praw kobiet i przeciwko przemocy. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach w Waszych miastach.

Kilka dni temu daliśmy naszym czytelnikom możliwość podziękowania kobietom, które w ich życiu odegrały ważną rolę. Oto kilka komentarzy. Dziękujemy!

Jeżeli chcecie dołączyć się do życzeń - nic straconego - piszcie w komentarzach, będziemy uzupełniać informację!

Silne kobiety to prawdziwy skarb. Never underestimate the power of woman! Go girls!

Chciałem niesamowicie podziękować wszystkim kobietom (a zwłaszcza tym LGBT), bo to one zawsze wspierały mnie w trudnych momentach mojego życia. Znajomych płci męskiej mogę policzyć na palcach jednej ręki, ale niesamowite koleżanki zawsze były obok, gotowe wysłuchać, doradzić, a niektóre nawet pomóc i to z czystej dobroci serca. Za to wszystko wam niesamowicie dziękuję.

Nigdy nas nie opuszczajcie, dziewczyny i kobiety! Oby w tym dniu rzucano Wam róże pod nogi.

Ja też chciałbym podziękować wszystkim kobietom jakie spotkałem na swojej drodze, zarówno hetreo jak i les, bi, trans. Ze sporą częścią z nich utrzymuję kontakt do dzisiaj, bo były i są wobec mnie bardzo przyjaźnie nastawione, bo wspierają, możemy ze sobą porozmawiać o różnych kwestiach. Jesteście SUPER!

28 lutego 1909 roku w USA odbyły się pierwsze obchody dnia kobiet. Miały upamiętnić śmierć strajkujących kobiet, które zginęły rok wcześniej (niektórzy negują ten fakt). W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła Międzynarodowy Dzień Kobiet, który miał na celu podkreślić, że kobiety też są ludźmi i należą się im prawa, takie same prawa, jak mężczyznom. Kilka krajów europejskich (Szwajcaria, Austria, Niemcy, Dania) również świętowało dzień kobiet. W roku 1914, z powodu wybuchu I wojny światowej, tradycja została zerwana. W Polsce Dzień Kobiet zaczęto świętować w czasach PRL. Niektórzy piszą dziś, że nie było to święto przez kobiety lubiane. Ja nie podzielam tego zdania, bo żyłem w tamtym czasie i widziałem jak to wszystko się odbywało. Nieważne w jaki sposób je obchodzono, nieważne jakie prezenty dawano. Ważne, że faceci okazywali kobietom szacunek. Szacunek, którego często nie okazywali im na co dzień. Ale dziewczyny się nie dawały. Potrafiły walczyć o swoje prawa i wygrywać. W końcu były podporą każdej rodziny. A czego doczekaliśmy dziś? Doczekaliśmy czasu, że rządzą naszym krajem mizogini. Stare dziady, które kobiety traktują przedmiotowo. W szczególnie trudnej sytuacji są kobiety nieheteronormatywne. Odmawia się im praw ludzkich i obywatelskich. Niestety, w dużej mierze przyczynia się do tego samo środowisko LGBT. Dla mnie kobiety są solą tej ziemi. Nieważne jakiej jesteśmy orientacji seksualnej, nieważne jak je postrzegamy. Ważne że możemy zawsze na nie liczyć, a one mogą liczyć na niektórych z nas. Na mnie mogą liczyć zawsze. Wszystkie, nie tylko te z mojego najbliższego otoczenia. Trzymajcie się dziewczyny i nie odpuszczajcie. Nawet najgorszy czas przemija. Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (10)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Daf"ThePig"Miscavige (?) 09.03.2017 1:14
aborcja zeszła na drugi plan... invitro bye bye... ustawa antyprzemocowa jest wedle obecnej władzy mało istotna... a prof.Chazan będzie specjalistom od dobrego traktowania kobiet w czasie ciąży i bezpośrednio po niej...

Piekło nie zna furii straszliwszej niż gniew kobiety wzgardzonej... najwidoczniej politycy dobrej zmiany nie wiedzą o tym... jak ktoś ma inne zdanie, niech patrzy na fotografie z czarnych protestów...
Shasta (21) Szczecin 08.03.2017 23:32
Linbix:
Że o takie rzeczy kobiety muszą walczyć w 2017 roku....O co walczą ? Bo przeglądam internet od rana i nie moge znalezc.

Ostatnio bylo o aborcje a teraz o ?
Linbix (21) Poznań 08.03.2017 22:41
Że o takie rzeczy kobiety muszą walczyć w 2017 roku....
mlodyturek (33) CK 08.03.2017 22:20
Bez świadomych i niezależnych kobiet to społeczeństwo pogrąży się w odmętach konserwatyzmu.
maxoku (31) Radom 08.03.2017 16:51
Życzę kobietom równości, o którą niestety wciąż musicie walczyć w XXI wieku. Również szacunku ze strony mężczyzn, nie tylko od święta, ale przez cały czas. Ten dzień powinien być radosnym świętem, ale niestety staje się dniem walki o swoje prawa. Jestem jednak pewien, że nie odpuścicie i wkrótce się to zmieni, bo moc jest w was silna ;p.
Chłoopaki   dodane przez Facebooka 08.03.2017 14:42
"Wolne kobiety. Wolny kraj". One kogoś informują o stanie faktycznym, czy co?
shingao (31) Szczecin 08.03.2017 14:27
Tola:
Palcie staniki!!


To nieekologiczne.
Biuro   dodane przez Facebooka 08.03.2017 12:01
Życie w rajstopach (39) Warszawa 08.03.2017 10:45
Fatalnej jakości fotomontaż na waszym zdjęciu...

A Paniom życzę wszystkiego najlepszego, zdrówka, powodzenia w pracy i w miłości no i jak największej dozy poczucia humoru i dystansu do świata (i do siebie). To naprawdę pomaga na codzienne trudności czy potknięcia a nie jest często spotykaną cechą, szczególnie dla osób uwazajacych się wciąż za dyskryminowane...
Silentviolin (33) Kroke 08.03.2017 10:15
Dziś, jak myślę, nie w hasłach i transparentach a w jedności i obecności Nasza siła.
Bo sloganów wszędzie pełno, bo o nośne treści łatwo, tylko świadomych ludzi, którzy pójdą razem brak.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku