logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
32
0
14

Macron: gdybym był gejem, nie ukrywałbym się

Kandydat na prezydenta Francji zabiera głos

Dodano: 01.03.2017, Aktualizacja: 01.03.2017

"Gdybym był gejem, nie ukrywałbym się" - mówi największemu we Francji gejowskiemu magazynowi kandydat na prezydenta, Emmanuel Macron i podkreśla swoje zaangażowanie w kwestie LGBT. Tak Macron postanowił odpowiedzieć na medialną nagonkę, której stał się ofiarą - polityka podejrzewa się o romans z dyrektorem francuskiego radia, ale on sam zaprzecza.

Kandydat na prezydenta Francji, Emmanuel Macron, spotyka się z coraz większą krytyką związaną z podejrzeniami o bycie gejem. Być może to jego zaangażowanie w walkę o równość małżeńską i o prawa społeczności LGBT powodują te ataki, podsumowują komentatorzy. Imputuje mu się związek z prezesem jednej z francuskich rozgłośni radiowych i prowadzenie podwójnego życia. Sami zainteresowany nazywa to homofobią i mizoginią.

Macron udzielił wywiadu dla jednego z gejowskich magazynów, Têtu, w którym ataki na swoją osobę bez ogródek nazywa homofobią i mizoginią. „To jest proste. Jestem w związku ze starszą od siebie kobietą. Według niektórych muszę w związku z tym być nieujawnionym gejem albo żigolakiem. Co jest i mizoginią, i homofobią” – powiedział. I dodał, że gdyby był gejem, nie ukrywałby się.

A komentując sprawę małżeństw jednopłciowych, którym sprzeciwia się jego kontrkandydatka, Marie Le Pen, mówi: „W mojej ocenie równość małżeńska to prawo i konieczność. Będę jej bronić”.

ZOBACZ TEŻ Kandydat na prezydenta Francji miał romans z mężczyzną? "Problemy" Emmanuela Macrona


Cała afera wybuchła parę tygodni temu, gdy media rosyjskie rozpętały burzę wokół centrowego kandydata. Mało tego, że napisano o jego związkach z innymi mężczyznami, to jeszcze twierdzi się, że za jego kampanią (poniekąd skuteczną) stoi "gejowskie lobby" ze swoimi "różowymi pieniędzmi". 

Ciekawe, czy któryś z polskich polityków, których dotyka homofobiczna nagonka, chciałby nam udzielić wywiadu? Zapraszamy wszystkich chętnych!

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Mila   dodane przez Facebooka 25.04.2017 15:48
Mieszkam we Francji i wiem czym "pachnie" wybór tego Pana na prezydenta. Nie popieram.
Grzegorz   dodane przez Facebooka 23.04.2017 23:47
Ponownie na niego będę głosował.
Olaf   dodane przez Facebooka 23.04.2017 23:44
Jako wielki zal i smutek.
hahhaha (?) 23.04.2017 23:38
If I were a GAY man,
Yubby dibby dibby dibby dibby dibby dibby dum.
All day long I'd biddy biddy bum.... biddy biddy biddy biddy bum!
Edyta   dodane przez Facebooka 23.04.2017 23:23
Źle mu z oczu patrzy....
Andrzej   dodane przez Facebooka 23.04.2017 22:39
Ja osobiście kibicowałem w drugiej turze obok Macrona Melenchonowi. Okazał się jednak trzecia siła polityczną w kraju reprezentującą rzetelną ideologicznie lewicę wbrew skompromitiwanym "socjalistom" z Partii Socjalistycznej. I dobrze. To znaczy że idea rzetelnej poważnej lewicy ma się dobrze wśród Francuzów. Nie cieszy prawdopodobne zwycięstwo Macrona liberalnego przedstawliciela establishmentu, wielkiego biznesu wspierającego ideę niesolidarnej Europy kilku prędkości, czyli niesolidarnej z największymi graczami na czele. To dzięki takiej polityce liberałów i skompromitowanych socjaldemokratów dziś w Europie dochodzą do głosu skrajne nacjonalistyczne rasistowskie lub wręcz faszystowskie prawice. Mimo jednak wszystko lepsze to, lepsze niemal wszystko od Le Pen.
Damian   dodane przez Facebooka 23.04.2017 22:20
Mnie cieszy sukces emanuel macron jeszcze teraz 7 maja druga tura . Dobry wybór francji :-)miło usłyszeć jego słowa o tolerancji i równości lgbt :-)
Tomek   dodane przez Facebooka 23.04.2017 21:46
:V
Tomek   dodane przez Facebooka 23.04.2017 21:43
Nikt o zdrowych zmysłach nie powinien brać tego pana na poważnie. Jedyne, co mogę sobie wyobrazić za jego kadencji to rozrost kalifatu. Super perspektywa.
anybothways (20) Warszawa 02.03.2017 20:58
Marine. Marie to jest jej ojciec - Jean Marie Le Pen.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Macron: gdybym był gejem, nie ukrywałbym się Fot. Twitter za: https://twitter.com/thetimes
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku