logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
57
2
15

Wyrzucili go z domu, a on im pokazał, co to znaczy się nie poddać

Poznajcie historię Daniela

Dodano: 24.02.2017, Aktualizacja: 24.02.2017

Daniel Pierce – nastolatek, który nie miał łatwego życia. Rodzice, gdy dowiedzieli się, że jest gejem – wyrzucili go z domu i wyrzekli się go. Nagranie z tego, gdy macocha mówi mu, że musi odejść, pomimo że bardzo go kocha, obejrzało parę milionów ludzi, a sam zainteresowany – otrzymał 95 000 dolarów na nowe życie, uzbierane zaledwie w trzy dni.

Daniel Ashley-Pierce pochodzi z Kennesaw w Georgii. Jego rodzice to bardzo wierzący ludzie. I do całej sytuacji doszło w momencie, gdy zdecydował się, że nie pójdzie na specjalne spotkania dla młodych gejów, które miały mu pomóc uporać się ze swoją seksualnością i dokonać „słusznego wyboru”. Tak, według jego rodziców homoseksualizm to kwestia wyboru.

„To twój wybór, nie możesz dłużej na nas liczyć, a my nie możemy cię dłużej wspierać” – słyszymy z nagrania. Kobieta mówi mu, że musi się wynieść, potem dochodzą wyzwiska i przemoc.

Sytuacja działa się w 2014 roku w sierpniu. Był zwykłym nastolatkiem, planował iść na studia. „Pamiętam, że to był wtorek. Wszystko się zmieniło w mgnieniu oka. Nagle nie miałem domu, pieniędzy, miałem rozwalone usta i mnóstwo siniaków… Został mi pies i parę toreb rzeczy. Zatrzymałem się u ciotki… Myślałem, że moje życie się skończyło. W czwartek – setki telefonów, maili, wiadomości – spływały pieniądze z GoFundMe” – wspomina ten czas w rozmowie z GLAAD.

Starał się wrócić do normalności, spotykał się z terapeutą. Było mu ciężko, w wieku 19 lat musiał zająć się znalezieniem pracy, kupnem samochodu, opłacaniem rachunków, podpisywaniem umów. Dostał szybką lekcję życia - musiał szybko dorosnąć.Oskarżany przez swojego ojca, macochę, dziadków i ciotki, zostaje poinformowany, że nie ma dla niego miejsca w ich życiu. Pierwsza dowiedziała się macocha. Gdy zapytał się jej, czy może zostać na noc i pomieszkać w piwnicy, usłyszał, że to niemożliwe.

Wrzucił nagranie do sieci, a na Facebooku napisał:

Co za dzień… Myślałem, że fakt, że zaspałem do pracy będzie moim największym problemem. Ale okazuje się, że moim największym problemem będzie to, że wyrzuci się mnie z domu, wyrzeknie… Plus wyzwiska i manifestacja siły mojej macochy – babcia ją dopingowała. Wciąż jestem w szoku. Nagranie, które wrzuciłem parę godzin temu pokaże wam przez co dzisiaj musiałem przejść…


Akcja zbierania dla niego pieniędzy na platformie GoFundMe pomogła mu w rozpoczęciu nowego życia – z dala od swojej rodziny. To był pomysł jego partnera, Davida. Udało mu się wynająć mieszkanie i opłacić ubezpieczenie. Wspiera finansowo „Lost-n-Found Youth”, organizację pomagającą osobom LGBT, które zostały wyrzucone z domu przez swoich rodziców. Statystki są okrutne – blisko tysiąca młodych ludzi mieszka na ulicach Atlanty tylko dlatego, że nie są heteroseksualni.

To ironia losu, że dokładnie pięć minut później na YouTubie zaproponowano nam filmik, w którym ojcowie opowiadają o tym, co czuli, kiedy ich synowi mówili im, że są gejami. I serce rośnie, gdy się ogląda takie rzeczy…

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (15)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
grzesioc (27) Berlin 25.02.2017 23:44
przeszedlem przez znacznie wieksze pieklo i nikt nie byl skory do pomocy.. wszystko i wszyscy stali mi na drodze, stracilem cala rodzine, z minuty na minute stalem z workami w progu domu i sam do wszystkiego musialem dojsc, a nie przecze ze pomoc materialna/pieniezna zawsze sie przydaje
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
Aleks (?) 21.11.2017 16:19
No u nas w Polsce chyba by tak łatwo nie miał…Ale swoją drogą prawo chyba mamy podobne i nie można ot tak domownika wyrzucić z domu. Nawet eksmisje są prowadzone do konkretnych lokali, a jak ich nie ma, to trzeba czekać na lokal zastępczy. „sąd nie może orzec o braku uprawnienia do otrzymania lokalu socjalnego wobec: ... 4) emerytów i rencistów spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej, stąd https://www.eporady24.pl/eksmisja_a_prawo_do_lokalu_socja(...)293.html A ten pan jest rencistą i pewnie ma bardzo niskie dochody w rodzinie. Tylko jak żyć pod jednym dachem… Ciekawe jak sobie radzą nasi homoseksualiści…
maxoku (31) Radom 27.02.2017 19:17
grzesioc:
mojej historii starczyło by na dobra książkę albo może nawet na dobry, trzymający w napięciu serial
To jeszcze bardziej chcę ją teraz poznać. Chętnie przeczytam i obejrzę.
grzesioc (27) Berlin 27.02.2017 4:11
maxoku:
grzesioc:
przeszedłem przez znacznie większe piekło i nikt nie był skory do pomocy.. wszystko i wszyscy stali mi na drodze, straciłem całą rodzinę, z minuty na minutę stałem z workami w progu domu i sam do wszystkiego musiałem dojść, a nie przeczę, że pomoc materialna/pieniężna zawsze się przydaje
Może powinni o tobie taki artykuł napisać, więcej przeżyłeś.


mojej historii starczylo by na dobra ksiazke albo moze nawet na dobry, trzymajacy w napieciu serial
boy*89 (28) Polska 27.02.2017 0:14
Tutaj religijność i to jakim jest się człowiekiem to dwie skrajne przeciwności ;) No ale nie wiara świadczy o człowieku. Ogólnie to nigdy nie zrozumię jak można kogoś kochać i tej miłości się wyrzec, atakować kogoś, wydawało mi się, że miłość jest bezwarunkowa i nie potrafiłbym inaczej czuć.
Szkoda, że u partnera (który jest wspomniany w artykule) nie mógł mieszkać, ale może były jakieś tego powody.
Fajnie, że mu się udało, uzyskał pomoc finansową. Nagrane filmiki chyba mu pomogły. Sporo przeżył pod koniec swojego nastoletniego życia. Teraz już będzie tylko lepiej ;)
maxoku (31) Radom 26.02.2017 22:51
maren:
maxoku:
Czemu innych nikt nie pomógł, że muszą być bezdomni^^.
Rozumiem, że mi błąd wytykasz lol. No nie mam jak tego teraz poprawić to się nie czepiaj ;p.
maxoku (31) Radom 26.02.2017 22:46
grzesioc:
przeszedłem przez znacznie większe piekło i nikt nie był skory do pomocy.. wszystko i wszyscy stali mi na drodze, straciłem całą rodzinę, z minuty na minutę stałem z workami w progu domu i sam do wszystkiego musiałem dojść, a nie przeczę, że pomoc materialna/pieniężna zawsze się przydaje
Może powinni o tobie taki artykuł napisać, więcej przeżyłeś.
maren (?) 25.02.2017 18:39
maxoku:
Czemu innych nikt nie pomógł, że muszą być bezdomni^^.
floyt (32) Kraków 25.02.2017 17:32
Tyle własnie jest warta chrześcijańska "miłość" bliźniego. Religia to rak tego świata i gdziekolwiek się nie pojawi wprowadza ciemnotę, zniszczenie, cierpienie i śmierć.
sylva1661 (23) Ostrów Mazowiecka 25.02.2017 14:35
Jak ja nienawidzę, kiedy ktoś krzykiem i przemocą próbuje zagłuszyć argumenty, które są silniejsze. O ironio, to taka słabość.

Skoro są tacy "chrześcijańscy" jak im się wydaje to warto byłoby przypomnieć tym państwu 10 przykazań Bożych i Przykazanie miłości, które są de facto priorytetowe w tej wierze religijnej.

To zwykłe skurwysyństwo - nie potrafię inaczej tego nazwać.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wyrzucili go z domu, a on im pokazał, co to znaczy się nie poddać Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku