logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
26
2
5

Oscary już nie takie białe?

W niedzielę oscarowa gala (filmy LGBT)

Dodano: 24.02.2017, Aktualizacja: 24.02.2017

W niedzielę poznamy laureatów i laureatki tegorocznych Oscarów: aż osiem nominacji otrzymał film "Moonlight" Barry'ego Jenkinsa, historia dorastającego w Miami czarnego chłopca, który odkrywa swoją seksualność. Na Oscary szansą mają też takie filmy, jak "Ukryte działania", czy "Fences". W tym roku Oscary nie są już więc "takie białe". Trzymamy kciuki za "Moonlight", a przy okazji oscarowego weekendu przypominamy najważniejsze naszym zdaniem "nie białe" filmy LGBT, które często (o krok) omijało oscarowe szaleństwo.

MANDARYNKA (2015)Niskobudżetowy, niezależny film, który nakręcony został bez użycia profesjonalnej kamery. Opowieść o transseksualnej prostytutce, Sin-Dee, która wychodzi z aresztu i dowiaduje się, że zdradził ją chłopak. Wściekła, ale cały czas na wysokich szpilkach, dumnie przemierza zakazane ulice Los Angeles, aby go odnaleźć i zawalczyć o swój związek - a wszystko to w Wigilię Bożego Narodzenia.Krytycy najważniejszych filmowych magazynów byli zachwyceni, posypały się nagrody na festiwalach kina niezależnego, zastanawiano się zatem, czy "Mandarynkę" zauważy Hollywood - niestety nie zauważyło. W "Enterteinment Weekly" zwracano uwagę, że popularny w ostatnich dwóch latach hasztag #OscarsSoWhite to nie tylko brak reprezentacji ludzi o innym kolorze skóry, ale też różnorodności i mniejszości. I przez to tak niezwykły i inspirujący film nie miał szans zaistnieć w w szerszej dystrybucji.Film możecie obejrzeć na Outfilm.pl i w serwisie Netflix.Mandarynka w Queerotece.Recenzja filmu na Queer.pl.PARIS IS BURNING (1990)Kultowy już film dokumentalny Jennie Livingston...   ( Pozostało znaków: 4517 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199143   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Oscary już nie takie białe? Pariah Dee Rees uważa się za film przełomowy w kontekście czarnego kina LGBT
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku