logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
5
18
14

Czy możesz być gejem i chrześcijaninem?

Kontrowersje wokół reklamy na Facebooku

Dodano: 23.02.2017, Aktualizacja: 24.02.2017

Znowu gorąco wokół Facebooka? Internauci nie kryją oburzenia z powodu reklamy, która pojawiła się gejom w serwisie, co ciekawe - także w Polsce. Wiara i homoseksualność to wciąż trudne tematy, ale czy etyczne jest wykorzystywanie tej ważnej dla wielu kwestii, by przemycać reklamę tzw. "terapii reparatywnych"? Ale od początku...

Update: Facebook ściągnął reklamę i analizuje jej treść. Anchored North to organizacja ewangelicka działająca na całym świecie, przede wszystkim jednak w Stanach Zjednoczonych. Z ich strony dowiadujemy się, że zajmują się ewangelizacją głównie młodego pokolenia – zagubionego w XXI wieku. Używając nowych mediów do głoszenia Ewangelii, korzystając z mediów społecznościowych itd. docierają do wielu młodych ludzi, którzy czują się niepewnie ze sobą czy też ze swoją orientacją seksualną.W spocie, o którym mowa, poznajemy Becketa. Opowiada nam o swoim życiu – o tym, jak od najmłodszych lat wiedział, że jest gejem. I o tym jak czuł, że to homoseksualność stanie się trzonem jego osobowości. I czuł się z tym do pewnego stopnia niekomfortowo.  Pragnął tego, co wszyscy – kariery, sukcesu i miłości. Jednak istotne okazało się pytanie: „Pragniesz rozkoszy i przyjemności tu i teraz czy wieczności u boku Boga?” A homoseksualizm podsumowuje jako ten „element, który może zagrozić Twojemu zbawieniu”. Jednak Jezus Chrystus zmienił go i sposób w jaki patrzy na świat i swoje życie. Becket mieszka w Los Angeles i korzystał ze swojego życia jak mógł. Jednak przez cały czas czuł się niepełny, pusty. Jego życie wydawało mu się sztuczne i nieprawdziwe. I któregoś dnia w kafejce zobaczył Biblię i ewangelików, którzy głoszą Słowo Boże. Za ich namową poszedł do kościoła i się nawrócił. Może się wydawać, że w spocie „Homosexuality Was My Identity” chodzi o pokazanie alternatywnej drogi, obrania innej ścieżki w swoim życiu. Chrześcijaństwo jawi się jako ta religia, która nie dość, że ma mocne podparcie moralno-etyczne w postaci dekalogu, to zbudowane jest na fundamencie miłości bliźniego. Sami zobaczcie: Liczymy, że wideo powstało w dobrej wierze i nie sku...   ( Pozostało znaków: 7576 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199141   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy możesz być gejem i chrześcijaninem? Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku