logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
50
5

Prokurator chce uniewinnienia dla radnego PiS-u za "dobry gej - martwy gej"

Polecenie z Prokuratury Krajowej?

Dodano: 22.02.2017, Aktualizacja: 22.02.2017

Radny Prawa i Sprawiedliwości, Mirosław Gębski, który rok temu został skazany za wykrzykiwanie gróźb wobec uczestników i uczestniczek Dnia Milczenia w Kielcach w 2010 roku, może zostać uniewinniony? Tak chce prokuratura, która... zmieniła zdanie - donosi kielecka "Gazeta Wyborcza".

16 maja 2010 roku pierwszy raz w historii Kielc odbył się Dzień Milczenia - marsz przeciwko homofobii. Kilkanaście osób przeszło ulicami miasta. Trzy razy większa grupa narodowców próbowała przeszkodzić młodym ludziom - wykrzykując m.in. hasła takie jak: "Normalna rodzina, chłopak i dziewczyna", "Lesby, geje, cała Polska z was się śmieje", "Dobry gej - martwy gej" czy "Jak złapiemy - połamiemy". Wśród narodowców zauważono radnego Prawa i Sprawiedliwości - Mirosława Gębskiego, który twierdził, że na demonstracji "znalazł się przypadkiem".
ZOBACZ TEŻ Kielce: oskarżenie za "martwego geja" Osiem osób stanie przed sądem

Kielecki oddział Kampanii Przeciw Homofobii, organizator marszu, postanowił złożyć zawiadomienie o przestępstwie. 

W 2013 roku Sąd Rejonowy w Kielcach skazał Gębskiego na 4,5 tys. grzywny za skandowanie gróźb wobec uczestników manifestacji. Oświadczenie w obronie radnego podpisało ponad 30 senatorów Prawa i Sprawiedliwości, którzy uznali wyrok za "uwłaczający demokracji". Polityk odwołał się do Sądu Okręgowego w Kielcach, który w 2014 roku uchylił skazujący go wyrok i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Sąd Rejonowy ponownie nie miał wątpliwości i w maju zeszłego roku padł dokładnie taki sam wyrok jak w 2013 roku. Gębski się odwołał. 

Tym razem jednak za radnym wstawiła się prokuratura, która nie złożyła też apelacji do majowego wyroku - donosi kielecka "Gazeta Wyborcza".
Co więcej - chce teraz uchylenia wyroku.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, Daniel Prokopowicz, mówi gazecie, że wynika to z "
analizy pisemnego uzasadnienia. Gdy wyrok uznawaliśmy za słuszny, opieraliśmy się na ustnym uzasadnieniu i dostępnym materiale dowodowym" i podkreśla, że sąd pierwszej instancji nie przeprowadził m.in. wszystkich dowodów. Dodaje także, że... "prokurator, który występował na wokandzie, był związany poleceniem służbowym w tym zakresie" - czyli, że ma przyłączyć się do wniosków obrony.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Tanete (26) Warszawa 22.02.2017 22:21
Tak oto niezawisłość sadów w pisowskiej polsce.
maxoku (31) Radom 22.02.2017 20:58
Czego się spodziewać po upolitycznionej prokuraturze? Nie będzie już oskarżać przestępców, tylko tych co są w opozycji do paniska, a jednocześnie występować w roli obrońcy z urzędu dla swoich^^. Nie wspominając, że zwykłemu obywatelowi odbiera się (póki co werbalnie) prawo do posiadania obrońcy. Demokracja się kończy :/.
Linbix (21) Poznań 22.02.2017 18:52
Oby nie
Za kraty z nim i to już
flawiusz (31) Kraków 22.02.2017 17:25
a gdy pana posła będzie się obrażać, to będzie wielki skandal.
tacy z posłów prawa i sprawiedliwości chrześcijanie, że nie mają problemu obrażaniem innych ludzi. i jaka tu "sprawiedliwość", skoro sprawiedliwość leży tylko po stronie posłów odpowiednich opcji?
Moonsugarine (23) Rzeszów 22.02.2017 15:54
Uniewinnic powinno sie tego, kto wyrznie w pien to narodowe scierwo. W koncu za utylizacje groznych odpadow nie nalezy sie kara, a nagroda ;)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Prokurator chce uniewinnienia dla radnego PiS-u za "dobry gej - martwy gej" Kontrmanifestacja z "zakazem pedałowania", Kraków (Fot. ro)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku