logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
56
88

Lubartów: homoseksualizm poważnie szkodzi życiu i zdrowiu

Homofobiczna wystawa wraca

Dodano: 20.02.2017, Aktualizacja: 20.02.2017

Po kilku miesiącach ciszy - wraca homofobiczna wystawa Fundacji Życie i Rodzina, "stop dewiacji". Tym razem pojawiła się w samym centrum Lubartowa - jak donosi nasza czytelniczka.

Po Kielcach, Opocznie, Ełku, Radzyniu Podlaskim i Krakowie - czas na Lubartów. 

O wystawie poinformowała nas jedna z czytelniczek, która podkreśla, że homofobiczne bannery pojawiły się w samym centrum Lubartowa, na deptaku obok Rynku.


Wysłaliśmy zapytanie do władz Lubartowa o to, kto wydał pozwolenie na wystawę i jak brzmi uzasadnienie. Czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy, że organizatorem wystawy jest Fundacja Życie i Rodzina, której członkiem zarządu jest Kaja Godek - znana także z antyaborcyjnych działań w Fundacji Pro – Prawo do Życia. Z bannerów, które wchodzą w skład wystawy, możemy się m.in. dowiedzieć, że homoseksualiści "żyją średnio 15-20 lat krócej", "odpowiadają za 20-40 proc. przypadków molestowania dzieci", czy że "około 70-78 proc. homoseksualistów choruje na choroby weneryczne".

Jeżeli wystawa pojawi się i w Waszym mieście - dajcie nam znać, zainterweniujemy! Możecie pisać na maila lub na naszym Facebooku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (88)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Mateusz   dodane przez Facebooka 20.02.2017 19:56
Żądam zatem zasiłku dla nieuleczalnie chorych. :D
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
Janusz   dodane przez Facebooka 20.02.2017 14:51
Gdyby ktoś taką wystawę zrobił o kościele katolickim, zaraz miałby sprawę o obrazę uczuć religijnych. A byłoby co pokazać na takiej wystawie!
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
bartekkamil (26) Warszawa 12.03.2017 22:27
kurcze, skąd autorzy takich haseł biorą te niusy?.......aaa już wiem.......z du...y :-) byłoby super gdyby autorzy wystaw mieli choć trochę wiedzy o tym o czym wystawa ma mówić, ja też mogę napisać hasło że hetero częściej chorują na grypę ale jest to teza tak samo wyssana z palca jak te hasła z Lubartowa, bzduuuura
MATT (?) 06.03.2017 15:01
Ludzie wy już naprawdę nie macie do czego się przyjeb**. Czemu uważacie że lesbijki i geje są gorsi od was ??!! Wymyślanie jakichś kolejnych statystyk i tak nic nie zmieni...
teahknight (30) Opole 24.02.2017 21:47
brachiocephalicus:
@teahknight

Kontekst kulturowy nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ w antycznym Rzymie i starożytnej Grecji też nie było przyzwolenia na wszystkie formy kontaktów homoseksualnych a nawet niektóre surowo karano.
A stan nauki jest taki, że nie potrafi się dowieść jednoznacznie podłoża i mechanizmów powstawania orientacji homoseksualnej.

Mimo że dokładne przyczyny jeszcze nie są znane, nauka jest w stanie określić czy dany stan jest patologiczny czy nie. Homoseksualim nie jest chorobą ani stanem patologicznym, orientacja nie jest też jakąś świadomą decyzją ani czymś co się da zmienić, mimo że Kościół staje na rzęsach, żeby tego dowieść, na przekór wszystkim wynikom poważnych badań.

Co do starożytnej Grecji; to że niektóre określone kontakty homoseksualne były uznawane za niekorzystne, nie oznaczało że homoseksualizm w absolutnie każdej postaci był uznawany za grzech i patologię, tak jak w tradycji chrześcijańskiej.
maxoku (31) Radom 24.02.2017 20:09
@brachiocephalicus
Ale odeszliśmy za daleko od tematu. Tak jak mówiłem statystyki o niczym nie decydują. Nadal nie uzasadniłeś swoich słów, że seks pomiędzy mężczyznami jest bardziej szkodliwy niż np. pomiędzy mężczyzną i kobietą. Więc radzę wrócić do tematu i przedstawić swoje argumenty w końcu. Chyba, że znowu zamierzasz uciec z pola bitwy XD.
maxoku (31) Radom 24.02.2017 19:48
@brachiocephalicus
I ciągle udowadniasz tylko, że z myśleniem ci nie po drodze lol. Stan nauki jest taki, że nie może określić powstawania czy mechanizmów wielu rzeczy, nie tylko orientacji seksualnej, więc o co ci chodzi? I nie przypisuj mi przewrażliwienia, ale wracajmy do meritum. Polska wikipedia nie jest tak rzetelnie prowadzona jak oryginalna. Jest to głównie spowodowane tym, że nie ma tak dużo chętnych do redagowania haseł niż na zachodzie. Drugą sprawą jest to, że homofobia lub ignorancja są u nas częstsze. A z powodu małej ilości chętnych trudno jest ich też filtrować.

No najwyraźniej ty nie za dużo o niej wiesz, więc pospieszyłem z wyjaśnieniami, bo w końcu chciałem być miły lol. I pedofilia nie jest stanem fizyczno-biologicznym tylko psychicznym, więc już na starcie potwierdzasz moją rację XD. Wiele zaburzeń psychicznych nie jest rozpoznana prawnie i idzie się za nie do więzienia. To tylko choroby są bezwzględnie tak traktowane. I mówiłem, że w skrajnych przypadkach powinno się izolować pedofila, obejmuje to również więzienie. Innym uzasadnieniem, że jest to zaburzenie psychiczne jest takie, że podlega leczeniu, w przeciwieństwie do homoseksualizmu. I ty ciągle o stosunkach seksualnych, jakbyś zapomniał, że można być z kimś w związku lol. I nikt nikomu nic nie każe. Zaburzenia nie muszą być tak daleko idące (tym bardziej w trakcie leczenia), że uniemożliwiają tworzenia związków, ani uprawiania seksu zgodnie ze swoją biologią. Takie przypadki są i mają miejsce zmuszania nikogo do tego. Jest to zdrowa sytuacja kiedy to biologicznie wspomaga się leczenie psychologiczne lol.

No zabranianie czynów homoseksualnych było głównie spowodowane względami religijnymi. Inna sprawa jest taka, że jest to absolutnie nieuzasadnione gdyż nie przynosi nikomu krzywdy, jak jest również kwestią prywatną, czego też odmawiano w przeszłości (lub obecnie w niektórych częściach świata). Pamiętaj, że pedofilia kiedyś nie była karana, czego niczym uzasadniać nie można. Gdzieniegdzie stosunki kazirodcze już nie podlegają karze. Inną kwestią jest to, że są one zróżnicowane. Na równi się stawia wykorzystywanie nieletniego dziecka a stosunki pomiędzy dorosłym rodzeństwem. Równie dobrze można by ten przepis zlikwidować i w tych przypadkach gdzie dzieje się krzywda stosować przepisy dotyczące gwałtu. No ale nikomu się nie chce tykać tak kontrowersyjnych przepisów w katolickim kraju^^. Już za daleko wykroczyliśmy poza temat, więc nie dawaj dodatkowych wkładek jak kazirodztwo lol.
チャップマン   dodane przez Facebooka 24.02.2017 15:11
homoseksualizm zamienic na homofobia i wszystko ladnie ;PP
brachiocephalicus (26) Katowice 24.02.2017 14:50
@teahknight

Kontekst kulturowy nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ w antycznym Rzymie i starożytnej Grecji też nie było przyzwolenia na wszystkie formy kontaktów homoseksualnych a nawet niektóre surowo karano.
A stan nauki jest taki, że nie potrafi się dowieść jednoznacznie podłoża i mechanizmów powstawania orientacji homoseksualnej.
brachiocephalicus (26) Katowice 24.02.2017 14:36
@maxoku
Po pierwsze wcześniej nie porównałem a po drugie napisałem to akurat w kontekście "statystycznego osobnika" (heteroseksualisty bądź homoseksualisty) a nie samego homoseksualisty. Wróć do tekstu jak nie pamiętasz. Ale oczywiście, wszędzie homofobia, dołóż jeszcze do tego ksenofobię, antysemityzm no i antyfeminizm. Na przyszłość popracuj nad swoim przewrażliwieniem chłopie. I wychodzi na to, że polska wersja Wikipedii jest homofobiczna, ale chyba przecież nie zmyślili sobie tych rzeczy, szczególnie słów tego gejowskiego działacza.

Rozpisujesz się na temat pedofilii jakby to była jakaś tajemna wiedza. Na samym początku przecież zaznaczyłem, że pomijam aspekt prawny czynu - wziąłem pod lupę jego sam fizyczno-biologiczny wymiar.
W takim razie skoro jak piszesz - jest to zaburzenie psychiczne to wobec obecnego prawodawstwa powinno podlegać wyłącznie leczeniu psychiatrycznemu a nie odpowiedzialności karalnej. A jako, że psychoterapia jest nieskuteczna to co? Farmakoterapia? To nie jest okaleczenie człowieka przypadkiem? I każesz im w formie alternatywy wchodzić w stosunki seksualne z osobami dorosłymi wbrew ich woli. Dyskryminujesz pedofilów i tyle.

A to, że jest to czyn zabroniony prawnie to inna sprawa. Tylko, że kontakty homoseksualne też kiedyś były przestępstwem. A np. dlaczego stosunki kazirodcze nadal podlegają każe? Przecież nikt nikogo nie krzywdzi, skoro chcą tego dwie osoby i się zabezpieczają.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lubartów: homoseksualizm poważnie szkodzi życiu i zdrowiu Homofobiczna wystawa pojawiła się w Lubartowie