logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
58
1
5

Kościół Anglii za małżeństwami jednopłciowymi

Ponad połowa wiernych to popiera

Dodano: 16.02.2017, Aktualizacja: 17.02.2017

Kościół Anglii podtrzymał swoje stanowisko w sprawie małżeństw dla społeczności LGBT. Chociaż biskupi upierali się, by małżeństwo było zarezerwowane dla związku mężczyzny i kobiety, w ogólnym głosowaniu ich pomysł został odrzucony. „To zwycięstwo miłości i równości” – podsumowały organizacje i kampanie ruchu LGBT. Dyskusja nad raportem i samo głosowanie miały charakter czysto symboliczny. Bo procedura jeszcze trwa.

Konserwatywne skrzydło duchowieństwa ewangelickiego wyraziło duże niezadowolenie z progresywnej decyzji. Biskupi powoływali się na raport, który wzywał do praktyki włączania homoseksualistów do wspólnoty oraz pełnego wsparcia z wyłączeniem możliwości zawierania formalnych związków jednopłciowych.

Głos, który przeważył był głosem całego duchowieństwa, które nie wyobraża sobie swojej dalszej pracy na takich samych zasadach – zakazie błogosławieństwa par jednopłciowych.

ZOBACZ TEŻ Anglikanie kłócą się o LGBT Kolejne zapowiedzi rozłamu


Tylko 26% anglikanów sprzeciwia się małżeństwom dla gejów i lesbijek. Ponad 50% uważa, że nie ma w nich nic złego – według nich są potrzebne. Kościół anglikański spotyka się z krytyką, że nie wychodzi naprzeciw oczekiwań swoich wiernych.

Kościół Anglii przewodzi Wspólnocie Anglikańskiej, jest jej najstarszym członkiem. Doktrynalnie zbliżony do katolicyzmu. Choć nie uznaje zwierzchnictwa papieża, zachował rolę sukcesji apostolskiej. Nie ma obowiązku celibatu oraz kobiety mogą być kapłankami oraz biskupami. Głową kościoła jest Elżbieta II, monarchini Wielkiej Brytanii, zaś przywódcą duchowym – arcybiskup Canterbury. Synod Generalny Kościoła Anglii to trzy izby, których członkowie są wybierani kolejno przez: biskupów, duchownych i świeckich.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 19.02.2017 18:49
tumba:
Ich ba nie jest coś tak wiadomością Kościół Anglii naprawdę Kościół Anglii nie zdecydował będzie błogosławił małżeństwa homoseksualne powinna wiadomość poprawić jeszcze daleka droga to tego.

więcej informacji o Kościele Anglii z grup anglikański LGBT http://www.thinkinganglicans.org.uk/ http://www.onebodyonefaith.org.uk/


Język polski to chyba nie jest Twój pierwszy język?
tumba (35) warszawa/opole 18.02.2017 14:33
Ich ba nie jest coś tak wiadomością Kościół Anglii naprawdę Kościół Anglii nie zdecydował będzie błogosławił małżeństwa homoseksualne powinna wiadomość poprawić jeszcze daleka droga to tego.

więcej informacji o Kościele Anglii z grup anglikański LGBT http://www.thinkinganglicans.org.uk/ http://www.onebodyonefaith.org.uk/
BozenaDykielONtouch (23) Zator 17.02.2017 8:52
No jak się chce to można :-)
Linbix (21) Poznań 16.02.2017 21:31
Brawo brawo brawo :) Można? Można.
Daf"ThePig"Miscavige (?) 16.02.2017 18:31
hmmm jaka szkoda, że Brexit jednak zostanie zrealizowany... hmmm małżeństwo osób LGBT oraz osób heteronormatywnych nie różnią się tak bardzo... ale bywają DOBRE małżeństwa oraz FAŁSZYWE małżeństwa... ocenia się to, jak partnerzy żyją PO ślubie... szanuj bliźniego jak (nie)siebie samego... ;-);-);-) Kościół nie lubi narcyzów i socjopatów bez kręgosłupa moralnego(socjopata to ktoś znęcający się nad partnerem -orientacja jest tutaj bez znaczenia)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kościół Anglii za małżeństwami jednopłciowymi Fot. za: Twitter
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku