logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
48
0
2

„Bezdomność nie dyskryminuje…”

Troye Sivan o LGBT bez dachu nad głową

Dodano: 16.02.2017, Aktualizacja: 16.02.2017

Troye Sivan, zdeklarowany gej, angażuje się w akcje społeczne, które mają na celu poprawę życia społeczności LGBT. Czuje się głosem nowego pokolenia LGBTQ, dla których stare autorytety przestały się liczyć, a nowych wciąż brak. Jest głosem kolejnej generacji, która wciąż boryka się z podobnymi problemami: brakiem akceptacji i tolerancji, homofobią, przemocą i mową nienawiści, ale także bezdomnością.

Piosenkarz odwiedził ośrodek dla bezdomnych młodych członków społeczności LGBTQ, Ali Forney Center w Nowym Jorku. W ramach współpracy z TeenVogue, rozmawiał z Skye, Maddoxem i Lalą, którzy opowiadają swoje historie. Nie zawsze to coming out okazuje się kluczowym momentem. „Czasem lądujesz na ulicy, bo uciekasz przed przemocą w domu…” – komentuje Lala.

Najtrudniejsze dla nich, okazuje się, było znalezienie bezpiecznej przestrzeni, miejsca, gdzie czuliby się dobrze. W trakcie rozmowy piosenkarz pytał m.in. o prostytucję wśród tych, którzy zostali wyrzuceni z domów. „Szukasz pracy, ale jest ciężko, nie możesz jej znaleźć. I to popycha cię niestety do tego, żeby zarobić jakiekolwiek pieniądze” – mówi jeden z aktywistów.

 

 

Jako społeczność, przeszliśmy już dużo. Ale najwyraźniej mamy przed sobą jeszcze długą drogą… Teraz to moja praca, nasza praca, żeby wszystko szło w dobrą stronę” – podsumowuje Sivan.

ZOBACZ TEŻ Problem bezdomności wśród osób LGBT jest w Polsce dość duży Rozmowa z Magdaleną Dietrich, kierowniczką hostelu interwencyjnego LGBT


To temat, o którym w Polsce niewiele się mówi. Przez blisko dwa lata działał w Warszawie hostel interwencyjny LGBTQ. Przestał działać w październiku zeszłego roku, ze względu na brak funduszy.


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Daf"ThePig"Miscavige (?) 17.02.2017 21:26
drugi i trzeci akapit... jak jest się wyrzuconym z domu to wspólne doświadczenia tego typu cementują społeczność... skoro wielu znajomych doświadczyło nadużyć-to czemu nie zarabiać na swoich umiejętnościach??? łatwa kasa->wyjazd->pasmo sukcesów w nowym życiu... nowy świat i nowe możliwości...

dziwne, że do tej pory nikt nie zrobił śledztwa, kto zarabia na takich procederach... jak ktoś zrównuje normalne randki z prostytucją-to o czym tu rozmawiać???

niszczenia życia osobom LGBT nie puszcza się płazem... nie każda osoba ze środowiska pomaga innym "z dobrego serduszka"...szkoda, że często jest to tolerowane...
VeganBLN (?) 16.02.2017 17:26
ile funduszy potrzebuje taki hostel przez rok by mogl dzialac?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
„Bezdomność nie dyskryminuje…” Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku