logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
0
4

Jest 2017 rok. Czas na nową dyskusję

Mister Gay Nowej Zelandii o HIV             

Dodano: 15.02.2017, Aktualizacja: 15.02.2017

Charlie Tredway, nowy Mister Gay Nowej Zelandii, chce wykorzystać tytuł w walce ze stygmatem HIV/AIDS. 33-latek jest nosicielem wirusa, pracuje w New Zealand AIDS Foundation. „Należy tworzyć przestrzeń do dyskusji na ten temat – wirusa HIV i zdrowia seksualnego” – mówi.

Z jednej strony transfer informacji w XXI wieku jest ogromny, a z drugiej – 2015 to rok, w którym zanotowano najwięcej nowych zakażeń w Nowej Zelandii. Jak widać podnoszenie świadomości w samej społeczności to wciąż walka z wiatrakami? Według nowego mistera istnieje potrzeba nowej kampanii uświadamiającej - opartej na faktach, a nie na stereotypach i uprzedzeniach. Jego zdaniem to temat tabu numer jeden w społeczności gejów. Wynika to z braku wiedzy i edukacji. „Wiele jest błędnych informacji na ten temat” – komentuje.

Złapałem wirusa od partnera, który mi o tym nie powiedział. Dlatego ja zawsze mówię…” – dodaje. Tredway po ogłoszeniu wyników konkursu został przez internautów połączony ze swoim kontem na stronie z ofertami seksualnymi. Tłumaczył, że nie broni seksu bez zabezpieczeń, ale decyzja o sposobie współżycia należy do obu stron.

Pomimo małych potyczek słownych podsumował: „Musimy raz jeszcze odbyć poważną rozmowę na temat bezpiecznego seksu i zdrowia, nie jak to było w latach 90. i na początku 2000 – ale nową i rzeczową dyskusję w 2017 roku. Czas nam sprzyja: rozwój medycyny, nowe narzędzia, lepiej rozwinięta diagnostyka”.

Gratulujemy i trzymamy za słowo!

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
teahknight (30) Opole 17.02.2017 4:25
tomash:
"33-latek jest nosicielem wirusa" - nie jest nosicielem tylko jest zakażony.


No własnie przy braniu odpowiednich leków wirusy przechodzą w stan "uśpienia" i nie szaleją po organizmie, więc jak najbardziej można powiedzieć że ktoś jest nosicielem.
teahknight (30) Opole 16.02.2017 3:03
shingao:
Jeśli przez stygmat ludzie są ostrożniejsi w swych zachowaniach seksualnych, to chyba ten stygmat pełni pozytywną rolę?


Myślę ze to chodzi o sprawy typu nie podam ręki nosicielowi bo się zarażę; ze ludzie reagują jakby to była choroba zakaźna przenoszona drogą kropelkową, z niewiedzy po prostu. Ja sama dowiedziałam się dopiero niedawno z artykułu, że u osoby z HIV która bierze leki bez przerwy, i u której choroba jest nadzorowana, wirusy przechodzą w stan uśpienia. Taka osoba nie jest zdrowa, ale gdy używasz gumek to ryzyko zarażenia się od niej jest bardzo niewielkie (chociaż zawsze jakieś jest) W USA zdrowy partner moze też łykać antywiralia dla bezpieczeństwa; czy się u nas da to nie wiem. W każdym razie myślę, że teoretycznie, mając takie środki jakie mamy, można by przez kolejne lata powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.
tomash (30) Kraków / RSL 15.02.2017 18:44
"33-latek jest nosicielem wirusa" - nie jest nosicielem tylko jest zakażony.
shingao (31) Szczecin 15.02.2017 15:49
Jeśli przez stygmat ludzie są ostrożniejsi w swych zachowaniach seksualnych, to chyba ten stygmat pełni pozytywną rolę?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jest 2017 rok. Czas na nową dyskusję Fot. za: Facebook
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku