logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
18
0
1

Divines: różnorodnie w polskiej (nowej) muzyce

Środowy przegląd muzyczny (15.02.2017)

Dodano: 15.02.2017, Aktualizacja: 15.02.2017

Staramy się pokazywać Wam muzyczne nowości, premiery klipów bądź mało znane starocie, które odkopaliśmy. Dziś kolejna odsłona środowego przeglądu muzycznego. Zapraszamy także na fanpage cyklu na Facebooku.

Warszawski electropopowy duet Divines nie próżnuje i przygotował słuchaczom walentynkową niespodziankę, a do tego przekonuje, że miłość nie zna granic!

Divines nadal odważnie stawiają na promowanie różnorodności i równych praw do miłości. W teledysku do ich najnowszego singla, nagranego razem z młodym lubelskim wokalistą, Zenitem, widzimy trzy tańczące pary - dziewczynę z chłopakiem, dwie dziewczyny oraz dwóch chłopaków.Zdaniem Divines "Wut is love" ma szansę zainteresować nawet tych, którzy walentynek szczerze nienawidzą. Neonowa, lekko cukierkowa stylistyka nawiązuje lat osiemdziesiątych, z których zespół czerpie inspirację pełnymi garściami.

Przypominamy, że Divines to Piotr Uaziuk i charyzmatyczna wokalistka o enigmatycznym pseudonimie Lulu de Varsovie. Wszystko zaczęło się w 2013 roku w Warszawie od płytki "minor crimes", rok później pojawiła się EP-ka "So Love Remains". Potem było "Yung Nites", "Pałace", aż w końcu nadszedł długogrający debiut o tym samym tytule.

Różnorodnie (i walentynkowo) także w debiutanckim klipie zespołu zapesz.

"Nasza trójka pochodzi z okolic Konina (małe miasto w Wielkopolsce), lecz decyzje o wspólnym nagrywaniu podjęliśmy dopiero po przeprowadzce do Poznania. Nagrywając teledysk do naszego drugiego singla chcieliśmy pokazać, że to nie szata zdobi człowieka i że liczy się to jacy jesteśmy "w środku". Chcieliśmy zwrócić uwagę na problem oceniania ludzi po wyglądzie, zanim się ich pozna. Ponadto nie powinniśmy wstydzić się tego co czujemy i do kogo to czujemy, bo mamy do tego prawo - na tym polega wolność. Nie powinniśmy tego ukrywać, tylko być z tego dumni" - mówi nam Patryk z zapesz.

Koniecznie obejrzyjcie do końca!#ŚRODOWY PRZEGLĄD MUZYCZNY na QUEER.PL

Playlista
Środowy Przegląd Muzyczny 2017PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zelka78 (39) Świecie obecnie,,, 17.02.2017 10:15
LP - Lost On You spoko kawałek,,,natomiast ,LP - Other People nie zbytnio mi się podoba zapesz - Nikt nie złamał mi serca,,takie sobie,,,

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Divines: różnorodnie w polskiej (nowej) muzyce Fot. za: facebook.com/divinesmuzik
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku