logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
58
0
0

Adele, transpłciowość i polityka

Za nami 59. Grammy

Dodano: 13.02.2017, Aktualizacja: 13.02.2017

Adele oddająca hołd George'owi Michaelowi, Laverne Cox przypominająca o kwestiach dotyczących osób transpłciowych i mnóstwo polityki - za nami 59. odsłona nagród Grammy. Co na pewno warto zapamiętać?

To z pewnością było jedno z najbardziej politycznych rozdań nagród Grammy: mnóstwo artystów i gości gali wspomniało o równości i potrzebie solidarności w obecnej sytuacji politycznej.

Głośnym echem w mediach odbił się występ hip-hopowego zespołu A Tribe Called Quest, którzy wraz z Busta Rhymes i Andersonem .Paakiem ostro skrytykowali prezydencki "zakaz dla muzułmanów" i nazwali Trumpa "pomarańczowym prezydentem". Muzycy, w otoczeniu różnorodnych etnicznie osób, wezwali społeczeństwo do "oporu".


To także historyczne nagrody dla społeczności LGBTQ - po raz pierwszy nagrody były przyznawane przez osoby transpłciowe, w tym Laverne Cox, która wykorzystała Grammy, by przypomnieć o Gavinie Grimmie.

Grimm to transpłciowy uczeń, którego sprawą w marcu zajmie się Sąd Najwyższy. Chłopak poszedł do sądu, gdy jego szkoła w stanie Virginia zakazała mu korzystania z męskiej toalety.

Transpłciowa modelka, Martina Robledo, przypomniała młodym osobom trans, że tam "jest także dla nas lepszy świat". 

Adele za to oddała muzyczny hołd George'owi Michaelowi: nie obyło się bez łez. W pewnym momencie artystka przerwała występ, przeprosiła i poprosiła o wybaczenie: zrozumcie, nie mogę tego zepsuć, kocham Michaela - mówiła Adele.


Adele okazała się też największą zwyciężczynią Grammy: zdobyła statuetki we wszystkich najważniejszych kategoriach, w tym dla piosenki i albumu roku. Artystka nie kryła wzruszenia i mówiła, ze nagroda za płytę należała się Beyonce.

Lista wszystkich zwycięzców.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Adele, transpłciowość i polityka Fot. za: youtube.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku