logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
119
1
0

Co u Shane?

Nowy film i długa rozmowa Moennig z AfterEllen

Dodano: 10.02.2017, Aktualizacja: 10.02.2017

Czy wiecie, że w styczniu minęła 13. już rocznica premiery kultowego "Słowa na L"? Parę lat temu przypominaliśmy co robią aktorki serialu, dziś zaglądamy co u Shane, czyli Kate Moennig, która udzieliła długiego wywiadu serwisowi AfterEllen. Nie brakuje więc nawiązań do LGBT i lesbijek w showbiznesie.

18 stycznia 2004 roku stacja Showtime nadała pierwszy odcinek stworzonego przez Ilene Chaiken "Słowa na L" - kultowego już serialu o życiu grupy lesbijek z Los Angeles. Powstało sześć sezonów – ostatni odcinek wyemitowano w marcu 2009 roku.

Postać Shane, w którą wcieliła się Kate Moennig to do dziś dla wielu lesbijek ikona i ideał. Po serialu aktorka nieźle radzi sobie na większych i małych ekranach - z powodzeniem występuje w serialu "Ray Donovan", a w tym roku swoją festiwalową premierę będzie miał jej nowy film, "Lane 1974". Oparty na wspomnieniach Clane Hayward film opowiada o matce i córce, które w latach 70. żyły w kalifornijskiej komunie. Film skupia się na niekoniecznie pozytywnych stronach amerykańskiej kontrkultury.
ZOBACZ TEŻ 10 lat "Słowa na L" Co u aktorek z popularnego serialu?

W rozmowie z AfterEllen Moennig nie ukrywa, że praca nad takim akurat, dość kobiecym filmem była jej bardzo potrzebna, zwłaszcza, że - jej zdaniem - w serialu "Ray Donovan" tej "kobiecej energii" brakuje. Kate przyznaje jednak, że lubi serialową Lenę, chociaż chętnie dowiedziałaby się o niej więcej - postać jest dość tajemnicza.

Nie mogło też zabraknąć pytania o "Słowo na L": "To w telewizji jest piękne, młodsze pokolenia odkrywają serial, co sprawia, że jestem bardzo szczęśliwa. To był na serio ważny serial, pojawił się w ważnych czasach i dlatego było to wspaniałe doświadczenie" - mówi Kate.

Czy wcielenie się w Shane wpłynęło na jej karierę i to, w jakich rolach była obsadzana? Moennig przyznaje, że tak. "Musiałam z tym walczyć, wciąż z tym walczę, ale już mniej. Z pewnością, gdy serial się skończył, myślałam sobie: ok, zobaczmy, czy będę miała okazję zrobić coś innego. Czasem coś się trafiło, ale na koniec dnia okazywało się, że nie za bardzo mogłam wybrać co chciałam. Czytam wiele scenariuszy, ale niewiele przyciąga moją uwagę" - podkreśla aktorka, dodając: "To może być frustrujące, ale jest też dla mnie zrozumiałe".
ZOBACZ TEŻ Ranking: "Słowo na L" - reaktywacja gwiazd Słynne aktorki w serialu

Czy zdaniem Kate lesbijki w Hollywood także dotykają uprzedzenia ze względu na wiek? Moennig mówi, że niestety tak, chociaż ona sama uważa, że kobiety z wiekiem stają się piękniejsze i lepsze.

Czy wiedziałyście, że Moennig jest także... DJ-ką? Jak sama mówi - to coś, co po prostu lubi robić, jako hobby. "Lubie jak dźwięki się spotykają. Lubię dopasowywać bity. To może dziwne, ale daje mi to dużo szczęścia. To chyba taka nerdowska część mnie" - mówi.

Całą rozmowę z Kate Moennig znajdzie na AfterEllen.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Co u Shane? Kate Moennig w serialu 'Ray Donovan'
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku