logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
13
0
1

43. urodziny Ivriego Lidera

Wszystkiego queerowego

Dodano: 10.02.2017, Aktualizacja: 10.02.2017

Ivri pochodzi z Izraela, jest wokalistą, producentem, kompozytorem i poetą. Współzałożycielem grupy The Young Professionals. I najlepiej sprzedającym się izraelskim muzykiem na świecie. Jego „The man I love” do dziś powoduje u wielu łzę wzruszenia.

Jego rodzice, ojciec przedsiębiorca i matka kostiumolożka, która przeżyła getto warszawskie, myśleli, że syn zostanie sportowcem. On na szczęście wybrał drogę muzyki. Jego pierwsza płyta wyszła w 1997 roku i pokryła się platyną, podobnie jak druga. W sumie wydał osiem solowych krążków.W 2002 roku dokonał coming outu w wywiadzie dla dziennika „Ma’ariw”. „Dziwnie jest udzielać wywiadu i nie rozmawiać o moim chłopaku, moim życiu”  – powiedział. Od tamtego czasu wspiera ruch LGBT w Izraelu.

Jest autorem muzyki do filmów Eytana Foxa: „Yossi & Jagger”, „Spacer po wodzie” i „Bańka mydlana”. Nagrał specjalnie cover piosenki Rity Kleinstein, „Bo” i Gershwina, "The Man I Love.W wywiadzie dla magazynu Out powiedział: „Mieszkałem wtedy z mamą i nie wróciłem na noc do domu. Następnego dnia zadzwoniła do mnie z pracy i zapytała: „Dziewczyna czy chłopak?” Powiedziałem, że chłopak. „Okej, makaron jest w lodówce””.W 2009 roku założył z producentem Johnnym Goldsteinem zespół The Young Professionals. Dwa lata później premierę miała pierwsza ich wspólna płyta „9:00 to 17:00, 17:00 to Whenever” z singlem „D.I.S.C.O.”. W queerowym teledysku wystąpił crossdresser Uriel. Wystąpili na Paradzie Równości w Tel Awiwie. Wydali minialbum „Think Again” i drugą płytę w 2015 roku – „Quick, Quick, Star, Star, Money, Money”.

Wszystkiego najlepszego!

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
andro (32) a nie bo wieś 10.02.2017 13:31
Mam 31, wyglądam starzej... :D Ja go pierwszy raz usłyszałem w Yossi&Jagger a potem w Bańce mydlanej :) Uwielbiam i filmy i muzykę.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
43. urodziny Ivriego Lidera Fot. za: Facebook
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku