logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
48
0
0

Po prostu, bądźmy milsi!

Akceptujący i rapujący 81-latek

Dodano: 09.02.2017, Aktualizacja: 09.02.2017

Don Tassie, znany jako Mr. T, emerytowany nauczyciel, otrzymał gromkie brawa po swoim wystąpieniu na radzie miasta w Jackson, która dotyczyła ochrony przed dyskryminacją społeczności LGBT (NDO) w miejscu pracy i nie tylko. Miała być zwykła przemowa, a wyszedł mu niezły kawałek. Od razu powiemy, że jest coś w tym, że wystarczy odrobina życzliwości i mały gest dobroci, a świat staje się piękniejszym miejscem.

Były pedagog szkoły średniej (Da Vinci Institute High School) wyśpiewał prostą receptę na szczęście: „Bądź miły, troszcz się, bądź oddany – to wszystko czego nam trzeba. Nie bój się, nie wstydź – no chodź, spróbujmy! Kimkolwiek jesteś, skądkolwiek jesteś, na przyjaźń najwyższy już czas”.

Skąd ta siła u Dona? Przede wszystkim jest energetycznym staruszkiem, kochają go ludzie i byli uczniowie. Jego misja jest prosta – życzliwość, przyjaźń i bezinteresowność. Jak dowiadujemy się z wywiadów, zawsze wspierał gejów i lesbijki, ale jeszcze bardziej w to uwierzył po śmierci żony. To forma wdzięczności. Kiedy zmarła w 2001 roku, a on cierpiał i rozpaczał, z pomocą przyszła para lesbijek. „I jak ja miałbym odmówić tych samym praw ludziom, którzy są moimi przyjaciółmi?”

Nie planował rapu, ale zdał sobie sprawę, że wszystko, co chciał powiedzieć zostało już powiedziane. Intuicyjnie podążył więc za pomysłem, by to wyśpiewać. Jest hitem całego świata. To nie pierwszy raz, kiedy zrobił coś takiego – wcześniej w szkołach udzielał „lekcji bycia miłym” rapując i śpiewając.

Do tego wszystkiego, ponad dwa lata temu wydał książeczkę, „Be More Kind”, którą możemy kupić na Amazonie. Czasem zwykły akt bycia miłym może zmienić czyjeś życie. Zaczęło się od żółtych koszulek, potem przyszedł czas na wolontariuszy, których jedynym zadaniem jest bycie miłym w swoim codziennym życiu.

Na zakończenie podsumował: „Zróbmy coś porządnego, zaakceptujmy NDO, bądźmy jeszcze milsi!” I tak się stało!

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Po prostu, bądźmy milsi! Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku