logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
8
0
3

"Tygodnik Faktycznie" o "pięknych chłopcach prawicy"

Co jeszcze w nowym numerze?

Dodano: 09.02.2017, Aktualizacja: 09.02.2017

Powstały w lipcu zeszłego roku ogólnopolski "Tygodnik Faktycznie" jest progresywnym tygodnikiem opinii wspierającym m.in. świeckość państwa, emancypacje różnych grup społecznych oraz prawa człowieka, w tym oczywiście prawa osób LGBTQ. Co znajdziemy w nowym numerze? Tekst Macieja Adamczyka o "chłopcach Macierewicza", felieton Anny Grodzkiej, czy Tomasza Kozłowskiego.

Dostępne w kioskach od 9 lutego nowe wydanie "Tygodnika Faktycznie" przynosi m.in. teksty dotyczące seksu, prowokacji i polityki - czyli, jak sam tygodnik podkreśla, "niebezpiecznych związków prawicy". Maciej Adamczyk przygląda się też "chłopcom Macierewicza", zwracając uwagę, że "Antoni Macierewicz dobiera współpracowników według tajemniczego klucza. Naraża się tym na kąśliwe komentarze nawet ze strony swoich sympatyków".

Ponadto w tygodniku jak zawsze felietony autorstwa Anny Grodzkiej i Tomasza Kozłowskiego. O ile tej pierwszej nie trzeba przedstawiać, o tyle warto podkreślić, że teksty tego drugiego poruszają często tematy światopoglądowe i (homo)erotyczne z punktu widzenia wolnościowej wersji chrześcijaństwa.
ZOBACZ TEŻ Nowy centrolewicowy "Tygodnik Faktycznie" W pierwszym numerze m.in. o Charamsie

Przypomnijmy, że "Tygodnik Faktycznie" tworzą osoby, które wcześniej związane były z tygodnikiem "Fakty i Mity". Co się stało? Po tym, gdy do aresztu pod zarzutem podżegania do zabójstwa i działania na niekorzyść spółki trafił Roman K., redaktor naczelny "Faktów i Mitów", dziennikarze przeprowadzili własne śledztwo. Jego wyniki poruszyły wszystkich i sprawiły, że część osób związanych z redakcją postanowiło założyć własny tygodnik.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
teahknight (30) Opole 09.02.2017 19:23
acha, czyli nowe "Fakty i mity"
shingao (31) Szczecin 09.02.2017 14:56
"Antoni Macierewicz dobiera współpracowników według tajemniczego klucza. "

Wierność ponad kompetencje. Jak ktoś jest paranoikiem i widzi zagrożenie w każdym kącie, to normalne, że woli się otaczać ludźmi nadzwyczaj oddanymi, nawet jeśli są wybitnie niekompetentni.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku