logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.09.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
19
8
21

Tęczowy chór śpiewa o uchodźcach

Voces Gaudiae i "Kolęda dla tęczowego Boga"

Dodano: 09.02.2017, Aktualizacja: 09.02.2017

Chór LGBTQ i przyjaciół, Voces Gaudiae, przedstawił swoją wersję piosenki "Kolęda dla tęczowego Boga". "Chcieliśmy za pomocą środków kultury zabrać głos w dyskusji wokół tematu uchodźców w Polsce i pokazać, że środowiska LGBTQ nie są obojętne wobec niesprawiedliwości i okrutnych decyzji rządzących. Szczególnie teraz, po przykrych wiadomościach o tym, że rząd odmówił władzom Sopotu przyjęcia 10 sierot z Aleppo" - podkreśla Voces Gaudiae.

Chór powstał w sierpniu 2014 roku, obecnie liczy około 15 osób LGBTQ i przyjaciół. Voces Gaudiae występował na najważniejszych wydarzeniach LGBT w Polsce.
ZOBACZ TEŻ Chór LGBT na ulicach Warszawy Rozmowa z Voces Gaudiae

Tym razem chór postanowił zabrać głos w sprawie uchodźców i przedstawił swoją wersję (po polsku i angielsku) piosenki oraz teledysku do "Kolędy dla tęczowego Boga". Utwór ten powstał pod koniec zeszłego roku - w odpowiedzi na antyimigranckie nastroje w polskim społeczeństwie. Piosenkę napisał Grzegorz Turnau i Jarosław Mikołajewski.



(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (21)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
don_diego44 (51) Tychy 15.02.2017 1:59
@maxoku
Bardzo wiele wartości obecnej Europy pochodzi z chrześcijaństwa. Oczywiście, że wielu muzułmanów żyjących w Europie dostosowało się do wartości tu panujących, ale też bardzo wielu żyje w gettach gdzie rządzą się własnymi prawami i gdzie policja boi się wchodzić.
maxoku (31) Radom 14.02.2017 0:24
don_diego44:
Ale mają ciotki ,wujków ,kuzynów, dziadków itp Jeżeli małe dzieci wychowywałyby się w środowisku chrześcijańskim ,to jest bardzo prawdopodobne ,że przejęłyby takie wartości. U muzułmanów jeżeli ktoś przeszedłby na inną wiarę, to bywa ,że jest zabijany.
Co mają wartości do wiary? Wielu muzułmanów żyje na zachodzie nadal zachowując swoją wiarę, a wyznając jednocześnie nasze wartości. Przejście na inną wiarę wcale nie jest takie proste, chyba, że zostanie się przymuszonym. Na prawdę zastanów się co piszesz. Jak to się dzieje, że w kwestiach religii potrafisz myśleć, a jak już coś dotyka polityki to nagle tracisz tą umiejętność? lol
don_diego44 (51) Tychy 13.02.2017 22:06
@maxoku
Ale mają ciotki ,wujków ,kuzynów, dziadków itp Jeżeli małe dzieci wychowywałyby się w środowisku chrześcijańskim ,to jest bardzo prawdopodobne ,że przejęłyby takie wartości. U muzułmanów jeżeli ktoś przeszedłby na inną wiarę, to bywa ,że jest zabijany.
don_diego44 (51) Tychy 13.02.2017 21:57
@shingao
Podobno, bo mówiono tak w mediach.
maxoku (31) Radom 13.02.2017 20:58
don_diego44:
Te dzieci podobno miały przyjechać z rodzinami. Czy Ty uważasz ,że muzułmanie syryjscy puściliby swoje dzieci same do chrześcijańskiego kraju ? Jeszcze przeszłyby na katolicyzm i wtedy musieliby je zabić, bo taką mają tradycję.
Jak sieroty mają mieć rodziców? Gdyby miały rodziców to by nie były sierotami, zastanów się XD. Dlaczego uważasz, że przeszłyby na katolicyzm? Czyżbyś przewidywał nawracanie ich na siłę przez ich opiekunów? I to nie ma tutaj muzułmanów w kraju co by się nimi nie mogli zająć? I co masz przeciwko temu, żeby mieli przejść na chrześcijaństwo jeśliby chcieli i mogli tu zostać? Zastanów się przez chwilę co wypisujesz. Twoja nienawiść do PO jest tak duża, że w związku z małymi dziećmi wygadujesz polityczne bzdury lol.
shingao (31) Szczecin 13.02.2017 20:04
@don_diego44

Podobno. Jedno z najważniejszych słów w Twoim słowniku. Podobno, to gwałcisz małe kotki. Koniec tej dyskusji. Nie widzę sensu rozmawiać, jak znowu argumentem jest plotka.
don_diego44 (51) Tychy 13.02.2017 19:44
@shingao
Te dzieci podobno miały przyjechać z rodzinami. Czy Ty uważasz ,że muzułmanie syryjscy puściliby swoje dzieci same do chrześcijańskiego kraju ? Jeszcze przeszłyby na katolicyzm i wtedy musieliby je zabić, bo taką mają tradycję.
shingao (31) Szczecin 13.02.2017 19:36
don_diego44:
@shingao
A jak rząd sprowadził jakiś czas temu około setki uchodźców z Syrii ,to po kilku dniach wszyscy uciekli do Niemiec. Uchodźcą trzeba pomagać na miejscu ,tak żeby po zakończeniu działań wojennych mogli wrócić do swoich domów .Czy prezydent Sopotu wysłał jakieś pieniądze do obozów dla uchodźców, aby realnie pomóc tym ludziom?


Ci uchodźcy to były osierocone dzieci bez opiekunów?
Jeśli uważasz, że i tak wyjadą (może dzieci syryjskie są bardziej zaradne), to skąd ta histeria z powodu imigrantów? Czego Polacy mają się obawiać?
Czy przyjęcie osieroconych dzieci to nie jest realna pomoc? Jeśli nie realna to jaka?
don_diego44 (51) Tychy 13.02.2017 19:29
@shingao
A jak rząd sprowadził jakiś czas temu około setki uchodźców z Syrii ,to po kilku dniach wszyscy uciekli do Niemiec. Uchodźcą trzeba pomagać na miejscu ,tak żeby po zakończeniu działań wojennych mogli wrócić do swoich domów .Czy prezydent Sopotu wysłał jakieś pieniądze do obozów dla uchodźców, aby realnie pomóc tym ludziom?
shingao (31) Szczecin 13.02.2017 11:45
don_diego44:
@shingao
Co innego realna pomoc ofiarom wojny a co innego chamska propaganda PO z wykorzystaniem sierot. I jeszcze tą propagandę uprawia prezydent Sopotu ,ten od afer korupcyjnych.


Dzieciom rząd nie chce pomóc, aby zrobić na złość PO? To dziecinne.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tęczowy chór śpiewa o uchodźcach Voces Gaudiae na gali Kampanii Przeciw Homofobii, fot. za: facebook.com/vocespl