logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
39
0
1

Milcząca miłość w Indiach

Krótki metraż o gejowskiej miłości

Dodano: 08.02.2017, Aktualizacja: 08.02.2017

„Sisak” w języku urdu znaczy tyle, co ucisk w klatce piersiowej, a dokładnie „cichy płacz” - to projekt Faraza Arifa Ansariego, krótkometrażowy film o rodzącym się uczuciu pomiędzy mężczyznami. „Ta cisza pomiędzy nimi, to władza zamyka nam usta, to władza nie daje nam szansy, żeby mówić…” – mówi reżyser, komentując jednocześnie sytuację społeczności LGBTQI+ w Indiach.

Dwoje nieznajomych (w role wcielili się Jitin Gulati i Dhruv Singhal) spotyka się w pociągu. Widują się w nim każdej nocy. Jednak ze sobą nie rozmawiają. Zakochują się w sobie, ale nie mogą być ze sobą. Wydawałoby się, że dwa światy, ale podobne pragnienia – są samotni, pragną bliskości. „Nawet nie trzymają się za ręce, nawet się nie dotykają. Po prostu tam są, po prostu się zakochują” – opisuje fabułę Ansari.

W wywiadzie dla InstinctMagazine opowiedział, że jest to film, który ma poruszyć widza, ale również wesprzeć dialog o miłości i równości. Chodzi o zakaz homoseksualizmu w Indiach. „”Sisak” wpisuje się w debatę na ten temat. To z jednej strony bardzo osobisty film, a z drugiej strony – głos sprzeciwu” – mówi. To kwestia tabu w Indiach.

Film się udał dzięki kampanii crowdfundingowej. Był kręcony bez zgody władz lokalnych w Mumbaju. Przesłuchano ponad 300 aktorów. Każdy chciał współpracować, ale nikt nie chciał zagrać geja. Marzeniem twórcy jest premiera na festiwalu w Cannes.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
andro (32) a nie bo wieś 09.02.2017 4:45
Zapowiada sie ładnie...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Milcząca miłość w Indiach Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku