logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
10
4
14

Kandydat na prezydenta Francji miał romans z mężczyzną?

"Problemy" Emmanuela Macrona

Dodano: 08.02.2017, Aktualizacja: 08.02.2017

Emmanuel Macron, niezależny kandydat na prezydenta Francji zaprzecza plotkom na temat swojego rzekomego homoseksualizmu. Zaznacza, że jest ofiarą i przedmiotem szykan. Jak zauważają niektóre media - może to być efekt tego, że jest... „młody i ładny”. O sprawie, powołując się na polityków republikańskich, donoszą rosyjskie media, które kładą nacisk na wsparcie gejowskiego lobby, co jest podejrzane i „dość jednoznaczne”.

Macron podkreśla, że doskonałym dowodem na to, że nie jest homoseksualny jest jego żona, Brigitte Trogneux, była nauczycielka, z którą wychowują trójkę dzieci z jej pierwszego małżeństwa. "Jeśli wam mówią, że prowadzę podwójne życie z panem Galletem, to dlatego, że uciekł mój hologram" – żartował na spotkaniu z sympatykami. Współpracownicy podkreślają: było to wyraźne zdementowanie plotki, a również odwołanie się do hologramowej prezentacji jego oponenta.

O czym zatem mówią plotki? Że był wtedy w związku z dyrektorem francuskiego radia, Mathieu Galletem. Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy brał ślub z Brigitte. Media oskarżają go nie tylko o prowadzenie podwójnego życia, „Le Figaro” zaznacza, że prasa brukowa i serwisy plotkarskie są w posiadaniu kompromitujących zdjęć.


Kim jest Emmanuel Macron? Kandydatem na prezydenta Francji i jednocześnie faworytem w walce Marine Le Pen z Frontu Narodowego i konserwatywnym François Fillon. Były minister gospodarki, przemysłu i cyfryzacji w lewicowym rządzie. Bankier, filozof, asystent Paula Ricœura. Przez lata członek Partii Socjalistycznej – 2006-09. Współpracownik prezydenta Hollande’a.

W kwietniu 2016 założył własny ruch polityczny: En marche! Odpowiedzią na to był spontaniczny ruch ‘Les Jeunes avec Macron’ – platforma dla młodych, popierających go Francuzów. 16 listopada złożył deklarację o udziale w wyścigu o fotel prezydencki, powołując się na „rewolucję demokratyczną”.

Używa retoryki antysystemowej i powołuje się na nową jakość życia politycznego, która jest potrzebna w obecnej sytuacji geopolitycznej. Porównuje się go do Billa Clintona, Tony’ego Blaira. Jak sam akcentuje w swojej książce „Revolution” – jest liberałem i lewicowcem. „Tak naprawdę jedyny podział to pomiędzy konserwatystami a zwolennikami rozwoju” – podsumowuje.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
pawdeb (?) 05.04.2017 19:50
Jednego nie rozumiem - plotki o rzekomym homoseksualizmie to szykany? Czyżby francuskie media uważały tę orientację jednak za coś niewłaściwego, ba, gorszącego i obraźliwego dla istoty ludzkiej? Można wyprzeć się tego publicznie, raz i po sprawie, ale o co się tu obrażać? Rozumiem, gdyby to był kandydat Frontu Narodowego, wówczas byłby święcie zniesmaczony takimi insynuacjami, ale Macron to raczej człowiek z lewej strony sceny politycznej.
DOOKOLAKULI   dodane przez Facebooka 15.02.2017 23:12
Zabójczo przystojny!
Nastazja   dodane przez Facebooka 09.02.2017 13:14
Ciekawe z kim sypia Le Faszystka?
zewszad_i_znikad (36) Warszawa 09.02.2017 9:30
Jak pisze Brian Whitmore z Wolnej Europy / Radia Swoboda, pogłoski rozpuszcza (a przynajmniej mocno wykorzystuje) Rosja. Rywalizacja między Fillonem i Le Pen była Putlerowi na rękę, bo oboje są kandydatami prorosyjskimi - i już choćby "format normandzki" w pertraktacjach nad zawieszeniem broni na Ukrainie (przy całej swojej nieskuteczności) po prostu się rozpada.
psom na pożarcie (?) 09.02.2017 7:38
shingao:
"O sprawie, powołując się na polityków republikańskich, donoszą rosyjskie media, (...)"

Dziękuję, wszystko jasne.

Referendum w sprawie brexit po ich myśli, w wyborach prezydenckich w USA mieszali, a teraz tu mieszają. Jeszcze kilka lat temu w badaniach socjologicznych Polacy dużą sympatią darzyli Ukraińców. A dzisiaj? W internecie morze nienawiści do Ukraińców z jednoczesną sympatią do Rosjan. Dziwnym zbiegiem okoliczności ta nienawiść rozlała się, gdy Ukraińcy zadeklarowali, że wolą integrować się z Europą niż z Rosją. Za kryzys uchodźczy obarczam winą Amerykanów, którzy zdestabilizowali sytuację na bliskim wschodzie (głównie poprzez wojnę w Iraku), ale nie zdziwiłbym się gdyby okazało się, że Rosjanie tak angażowali się w sprawę Syrii, aby było jak najwięcej poszkodowanych i tym samym jak najwięcej chciało uciekać z tego kraju.

Który kandydat w wyborach francuskich chce zniesienia sankcji dla Rosji? Marie Le Pen, kandydatka której partia ma kredyty w rosyjskich bankach. Dzięki zwiększeniu napływu uchodźców zwiększyło się poparcie polityków antyimigranckich, antyunijnych, którzy też są prorosyjscy (Le Pen we Francji, Orban w Węgrzech, Norbert Hofer w Austrii, Nigel Farage w WB itd.).


Ty... Ty... neostalinowski banderowcu Sorosa. Czy jakoś tak.
Krzysztof   dodane przez Facebooka 09.02.2017 0:41
Głosowałbym
Orochi (?) 09.02.2017 0:10
A czy jego sprawy prywatne maja jakies znaczenie w walce politycznej ? Bo ja nie widze problemu z tym o ile sie przyklada do pracy politycznej.
Thomas   dodane przez Facebooka 08.02.2017 21:41
A nawet gdyby był gejem, to nie przeszkadza mu to byc dobrym politykiem
Krzysztof   dodane przez Facebooka 08.02.2017 21:33
To nie dowod ze jest gejem
Sambor   dodane przez Facebooka 08.02.2017 21:28
Nie jest homoseksualny, bo jest bi/pan? :D

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kandydat na prezydenta Francji miał romans z mężczyzną? Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku