logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
82
1
3

Ślub to nie tylko papierek, ale i deklaracja

Rozmowa z Grzegorzem i Krzysztofem

Dodano: 07.02.2017, Aktualizacja: 08.02.2017

Grzegorz i Krzysztof są parą od 14 lat, są też jedną z par, która zdecydowała się na udział w litygacji strategicznej, mającej na celu wprowadzenie w Polsce związków partnerskich lub równości małżeńskiej. W sobotę panowie wezmą udział w organizowanym przez KPH walentynkowym happeningu "Popieram związki". Rozmawialiśmy z Grzegorzem i Krzysztofem o tym, jak się poznali, dlaczego zdecydowali się na udział w litygacji strategicznej i - dlaczego warto wziąć udział w happeningu, na który zapraszamy już w sobotę w Warszawie!

Jak się poznaliście, jak długo jesteście razem? Jak na osoby, które mają 35 i 36 lat, to mamy szczęście być w dość długim związku, dodajmy, że jest to dla nas obu pierwszy związek jednopłciowy. Poznaliśmy się w 2002 roku i niedawno świętowaliśmy 14. rocznicę naszego wspólnego życia. Poznaliśmy się na imprezie u wspólnej przyjaciółki – ale trzeba dodać, że była to poniekąd zaaranżowana okazja, aby uczynić z nas… przyjaciół. Jak widać udało się nawet coś więcej i od 14 lat cieszymy się, że obaj na tę imprezę zawitaliśmy, stając się niejako aranżowanym małżeństwem – niestety ciągle bez ślubu. I jak mniemam to też wpłynęło na to, że zaangażowaliście się w walkę o równość?Staż naszego związku mobilizuje nas do walki o nasze prawa. Od bardzo dawna, niemal od początku, funkcjonujemy jako oficjalna para – zaczęło się od znajomych, potem dowiedziały się rodziny i nie widzimy problemu, aby nasze twarze i wspólna historia służyły dobrej sprawie. Bez konkretnych przykładów i konkretnych, bardziej namacalnych historii proces zmiany społeczeństwa na bardziej tolerancyjne będzie postępował o wiele wolniej. Równie ważne to przekonywać ludzi do zwracania uwagi na prawa człowieka w ogóle, ale i – już bardziej w praktyce – patrzenie pod tym kątem także w kontekście wyborów do parlamentu albo na urząd prezydenta. Niestety ostatnio u nas z tym kiepsko, a poprzednio rządzący byli dość nieudolni i zachowawczy i mają na sumieniu grzech zaniechania. Straciliśmy dużo czasu i ten lepszy świat nam trochę odjeżdża. Przy poruszaniu tematu związków partnerskich i równości małżeńskiej czasem niestety powtarza ...   ( Pozostało znaków: 6937 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 198995   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ślub to nie tylko papierek, ale i deklaracja Grzegorz i Krzysztof, fot. Rita
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku