logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
12
0
0

"Do Lolelaj" powstało z miłości i pożądania

Nowa książka Bartosza Żurawieckiego

Dodano: 02.02.2017, Aktualizacja: 02.02.2017

Już jest! Nowa książka Bartosza Żurawieckiego, "Do Lolelaj. Gejowska utopia". Jak sam autor mówi: książka powstała z miłości i pożądania. "Jest moim hołdem dla pewnego miejsca w Warszawie i ludzi, których tam poznałem. Ale też próbą refleksji nad tym, czy istnieje możliwość stworzenia tęczowego raju, tęczowego azylu, gdzieś „pod nosem” opresyjnego społeczeństwa. I jakie są koszty takiej ucieczki we własny, odrębny i autonomiczny świat" - podkreśla Żurawiecki w rozmowie z naszym portalem.

Mateusz, znudzony jałowym życiem intelektualisty dziennikarz, rzuca się w wir rozpusty. Gdy trafia do Lolelaj, legendarnego warszawskiego klubu gejowskiego, odnajduje w nim swój prawdziwy dom.

Pełna ironii i humoru powieść Bartosza Żurawieckiego to list miłosny do miejsca, gdzie w półmroku darkroomu zwyczajni geje stają się bogami, a każde, nawet najbardziej błahe wydarzenie – materiałem na anegdotę.


"Do Lolelaj" powstało z miłości i pożądania. Jest moim hołdem dla pewnego miejsca w Warszawie i ludzi, których tam poznałem. Ale też próbą refleksji nad tym, czy istnieje możliwość stworzenia tęczowego raju, tęczowego azylu, gdzieś „pod nosem” opresyjnego społeczeństwa. I jakie są koszty takiej ucieczki we własny, odrębny i autonomiczny świat" - mówi w rozmowie z nami Bartosz Żurawiecki i dodaje: "Przede wszystkim jednak mam nadzieję, że Was ta książka rozbawi. I może także odrobinę wzruszy".

05.02.2017 roku zapraszamy na premierę książki w Warszawie: spotkanie z Bartoszem Żurawieckim poprowadzi Grażyna Torbicka.

Książka dostępna jest m.in. w sklepie PRIDESHOP.PL.

"Do Lolelaj. Gejowska utopia" w QUEEROTECE.

Książka pod patronatem QUEER.PL


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku