logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
42
3
1

Ciało przestaje ograniczać

Kampanie TomboyX, Rimmel i Gucci

Dodano: 01.02.2017, Aktualizacja: 02.02.2017

Rain Dove w nowej kampanii TomboyX mówi o tym, że ubranie chroni przed ludzkimi spojrzeniami, przed oceną, która może zaboleć. Lewys Ball przekonuje, że wszystko jest dla ludzi – nie dajmy się normom, bądźmy sobą. Gucci nawołuje, że kolor skóry nie czyni nas nikim wyjątkowym, dlatego do nowej kampanii jesiennej 2017 zaproszono do współpracy głównie czarnoskórych modeli i modelki.

Androginiczna modelka, Rain Dove, w kampanii „Underneath It All” odpowiada na pytania o normy płciowe. To nie pierwszy raz kiedy odważnie stawia czoła temu, co świat traktuje jako standard, a niekoniecznie takie musi być. „Kiedy jestem ubrana, nie interesuje mnie, co inni ludzie myślą. Każdy z nas jest książką, każdy inną, skomplikowaną. Kiedy czuję się komfortowo we własnej skórze – to o to chodzi” – mówi.


Rimmel London staje w szeregu firm kosmetycznych, która stawia na równość. Lewys Ball to kolejna osobowość internetowa, po Jamesie Charlesie i Mannym „MUA” Gutierrezie, który jest facetem i wziął udział w kampanii kosmetyków do makijażu. „Makijaż jest dla każdego, bez względu na wszystko” – brzmi przesłanie. Według twórców spotu to „pozytywny przekaz, by zacząć działać i wspierać ludzi, by wyrażali siebie”.


Będąc na wybiegach największych targów mody i wydarzeń modowych na świecie, marka Gucci ogłosiła, że tylko 30% modeli było innej rasy niż białej. Mało tego – zarabiają oni o ok. 10% mniej niż ich biali koledzy. Marka zatem postawiła na różnorodność – w walce z rasizmem i ksenofobią. Na swoim profilu na Instagramie umieścili cykl filmików z castingów do nowej kampanii. Brakuje wśród nich tylko białych.


(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Eiwar (?) 01.02.2017 17:41
"kolor skóry nie czyni nas nikim wyjątkowym, dlatego do nowej kampanii jesiennej 2017 zaproszono do współpracy głównie czarnoskórych modeli i modelki."

To brzmi jak sarkazm.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ciało przestaje ograniczać Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku