logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
51
1
0

LP, Eurowizja i podsumowania

Środowy przegląd muzyczny (01.02.2017)

Dodano: 01.02.2017, Aktualizacja: 01.02.2017

Staramy się pokazywać Wam muzyczne nowości, premiery klipów bądź mało znane starocie, które odkopaliśmy. Dziś kolejna odsłona środowego przeglądu muzycznego. Zapraszamy także na fanpage cyklu na Facebooku.

LP

W naszym kraju jest już gwiazdą, świetnie radzi sobie na listach przebojów, a jej niedawne polskie koncerty były hitem, także wśród naszych czytelniczek.

Pod koniec stycznia Laura Pergolizzi, bo tak nazywa się LP, zaprezentowała klip do piosenki "Other People", w którym podziwiać możemy... dużo pięknych kobiet i lesbijskiej czułości.

Dajcie znać jak było na koncercie, możecie też pochwalić się zdjęciami! (na dole strony znajdziecie proste narzędzie do dodawania zdjęć).AUSTRA

Premiera nowej płyty za nami, dostaliśmy więc nowy klip. Przypominamy, że 7 marca koncert w Polsce!FATHER JOHN MISTY

W kwietniu nowa płyta. 30 stycznia muzyk zaprezentował nowy klip - do piosenki "Two Wildly Different Perspective". "Więcej dzieciaków umrze dzięki niewiarygodnie egoistycznej polityce migracyjnej w Arabii Saudyjskiej i w USA" - skomentował klip Father John Misty.EUROWIZJA

W tym roku finał Eurowizji w Kijowie, dokładnie 9, 11 i 13 maja. W drugiej połowie lutego ruszają więc polskie preselekcje. Wśród kandydatów są podobno m.in. Iwona Węgrowska, Paulla, czy... Mateusz Maga, którego możecie kojarzyć z programu "Top Model".PODSUMOWANIE 2016

My rok 2016 muzycznie podsumowaliśmy w zestawieniu NAJ 2016, a co dla Was było najważniejsze? Poniżej propozycje naszej czytelniczki:

Na początek wrzucimy na ruszt "Blackstar" - album Davida Bowiego. Na krążku znajduje się 7 fenomenalnych i zarazem smutnych utworów (chodzi o ich tekst, a nie samą rytmikę). Jak wiemy - było to ostatnie dzieło tego, bardzo znanego również w świecie LGBT, artysty. Po śmierci Bowiego album zaczął być interpretowany jeszcze mroczniej, a niejasne słowa w piosenkach przeobraziły się w rzekomo ukryte przekazy. Sama nazwa "Blackstar" zaczęła być kojarzona ze śmiercią. Najbardziej za serce złapał mnie utwór "Lazarus" - zarówno zwrotki, jak i teledysk przyprawia mnie o dreszcze, a łzy same napływają mi do oczu.

A teraz coś nieco żywszego i ostrzejszego. Mowa oczywiście o albumie "Magma" zespołu Gojira. Mimo iż moim zdaniem ta nowość Gojiry nieco różni się od ich poprzednich dzieł, wszystkie 10 utworów porwało mnie całkowicie. Chłopaki zawsze wiedzą, jak zaskoczyć swoich fanów. Dla tych, których być może zainteresuje ten krążek - z całego serducha polecam wybrać się na ich koncert. Byłam i nigdy tego nie zapomnę!

I na koniec wisienka: Maria Peszek "Karabin". Chyba dużo tutaj nie muszę pisać. Choć album nie cieszy się pozytywną opinią wśród sporej części słuchaczy (czytałam kiedyś różne recenzje), to według mnie, według lesbijki, jest to coś, co podnosi mnie na duchu w tym - że się tak wyrażę - dość homofobicznym i ksenofobicznym kraju. Peszek w świetny sposób opisała m.in. właśnie problem z nienawiścią wśród naszej polskiej społeczności.

#ŚRODOWY PRZEGLĄD MUZYCZNY na QUEER.PL

Playlista Środowy Przegląd Muzyczny 2017 


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
A.J. (18) Piła 01.02.2017 23:48
Maga jest fatalny. Pozdrawiam.
Jaruzaki (19) Poznań 01.02.2017 18:43
LP moją mistrzynią

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
LP, Eurowizja i podsumowania Fot. za: facebook.com/iamLP
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku