logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
56
13
17

Queerowe tańce przed domem wiceprezydenta

Jesteśmy queer, jesteśmy tu i tańczymy!

Dodano: 19.01.2017, Aktualizacja: 19.01.2017

Mike Pence, przyszły wiceprezydent USA, nie ma łatwego życia: niedawno jego sąsiedzi wywieszali tęczowe flagi, w środę wieczorem setki ludzi przyszło zatańczyć przed domem homofobicznego polityka, by mu pokazać, że nie ma zgody na dyskryminację LGBT. Było disco, brokat i twerkowanie. Ludzi było tak dużo, że nie wszyscy dostali się w okolice - odgradzanego przez policję - domu. Wyobrażacie sobie taką akcję w... Polsce? (sami wiecie gdzie).

Na początku grudnia donosiliśmy, że ponad tuzin tęczowych flag pojawiło się w sąsiedztwie domu, który wynajął w Waszyngtonie przyszły wiceprezydent USA, Mike Pence. Nowi sąsiedzi znanego z homofobicznych poglądów polityka chcieli w ten sposób pokazać swoją niezgodę na dyskryminację LGBT, ale mieli też nadzieję, że wpłyną na jego poglądy. Przypomnijmy, że to Pence podpisał w 2015 roku ustawę Religious Freedom Restoration Act, pozwalającą właścicielom firm, placówek detalicznych oraz organizacjom odmowę świadczenia usług ludziom LGBTQ z powodu przekonań religijnych. Republikański polityk nigdy też nie ukrywał swojej niezgody na równość małżeńską i był przeciwko obaleniu zasady "don't ask, don't tell", uniemożliwiającej ujawnionym ludziom LGBTQ pracę w wojsku, czy zwolennikiem tzw. "terapii reparatywnych".
ZOBACZ TEŻ Sąsiedzi przyszłego wiceprezydenta USA wieszają tęczowe flagi "Lekcja" dla homofobicznego polityka


Tym razem do akcji włączyli się queerowi działacze i działaczki. WERK for Peace, ruch, który powstał po strzelaninie w Orlando i działa na rzecz LGBT poprzez taniec (podkreślając, że parkiety w klubach powinny być jak najbezpieczniejszą przestrzenią) połączył swe siły z DisruptJ20 i zorganizował wydarzenie na Facebooku "queerowa impreza taneczna przed domem Mike'a Pence'a". W środę wieczorem ulicami Waszyngtonu przeszedł kolorowy i roztańczony marsz, który zakończył się przed domem Pence'a. Ludzi było tak dużo, że nie wszyscy w sąsiedztwie się zmieścili. Okolicę zabezpieczała policja, która oddzieliła też barierkami dom polityka.

"Jesteśmy queer, jesteśmy tu i tańczymy" - krzyczeli ludzie, podkreślając, że nie ma zgody na homofobię i uprzedzenia w Ameryce.


Co sądzicie o takiej formie protestu?

(md)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (17)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
crashoverride (100) Trójmiasto 19.01.2017 19:32
Tam mają siłę, bo potrafią się zorganizować. U nas to niemożliwe.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 3
Robert   dodane przez Facebooka 20.01.2017 13:03
na trumpsa i jego kolesi glosowali amerykanscy Polacy , ktorzy juz zapomnieli ze kiedys sami zostali w USA nielegalnie
Anonka (?) 20.01.2017 9:55
Tam jest inne podejście i mogą więcej... Ale... To nie jest według mnie dobra droga. Jeżeli ja na przykład nie życzę sobie oglądania ludzi powyżej 120 kilo z brzuchami na plaży, to się nie oglądam. Ten homofob sobie nie życzy patrzeć na takich ludzi. Oczywiście na ulicy, niech spojrzy w inną stronę, ale jakby mi te 120 kilko przyszło z gołymi brzuchami tańczyć pod domem to na pewno zdania bym nie zmieniła. Z pewnością też, jest to argument dla prawicowych co robi LGBT i szczerze, trudno im odmówić racji...
Podpis (?) 20.01.2017 8:45
Anulka:
Dyskoteka przyszła pod dom. Cudne
madbiker (?) 20.01.2017 2:47
to tak w ramach negowania krzywdzących stereotypów? ;) opinia o LGBT na pewno się dzięki temu poprawia, będzie nam coraz łatwiej żyć, oczywiście
Tanete (26) Warszawa 20.01.2017 0:29
Co sądzicie o takiej formie protestu?


Przesada. Zaraz znowu będzie w mediach o "homoterrorze". I co ten protest miał osiągnąć na celu poza utrudnieniem mu życia? Protestuje się przeciwko konkretnym decyzjom.
Rubisco (?) 20.01.2017 0:25
Trochę żenująca forma, jak dla mnie. Wygląda to niepoważnie.
artb94 (23) Gliwice 19.01.2017 23:11
"(...)setki ludzi przyszło zatańczyć przed domem homofobicznego polityka, by mu pokazać, że nie ma zgody na dyskryminację LGBT(...)"

Homofobiczny polityk na pewno się przestraszył (szczególnie pana wywijającego tyłkiem), wziął sobie sprawę do serca i zmienił swoje poglądy. Taniec czyni cuda.
itoyuki (?) 19.01.2017 22:14
Moim zdaniem to obrona za pomocą pozytywnych emocji, bez ostrych słów, i to jest genialny pomysł. Pokazuje siłę i jedność osób LGBT, aż się ciepło na serduszku robi c':
KhMarudna (22) Gniezno Poznań 19.01.2017 20:37
W Polsce jeszcze by ozłocono takiego polityka przez ogolonych dresów i mohery z balkonikami. A tak serio to całkiem przyjemna inicjatywa, niestety, nie do wykonania w naszym cudownym, homofobicznym kraju. Policja za takie zachowanie z rozpędu spałowałaby nawet gapiów.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Queerowe tańce przed domem wiceprezydenta Fot. za: Twitter.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku