logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
28
1
9

Manny Gutierrez ambsadorem Maybelline

To się nazywa queer

Dodano: 10.01.2017, Aktualizacja: 11.01.2017

Vlogger, Manny Gutierrez, znany jako Manny Mua, od października próbuje sił w nowej roli - został pierwszym mężczyzną - ambasadorem produkującej kosmetyki marki Maybelline w internetowej kampanii.

2 miliony subskrybcji na YouTubie, 3 miliony followersów na Instagramie – nie da się ukryć, że Manny to nowa queer gwiazda. Jego vlog to przede wszystkim tutoriale makijażu. Zaczął w 2014 roku i odniósł sukces. Przygodę z kosmetykami zaczął, kiedy był jeszcze małym chłopcem: zaintrygowała go wtedy szminka jego matki. Zanim zajął się tutorialami, pracował w sklepach kosmetycznych.

Według amerykańskich mediów to przedstawiciel nowej fali estetycznej „identyfikującej się jako mężczyźni artyści makijażu, łysi, pełni koloru i barw, spece od social mediów, którzy zbierają miliony followersów i subskrybentów”. Nie dragi, ale mężczyźni w makijażu.

Nie jest jednak pierwszym mężczyzną, który wziął udział w promocji marki - w zeszłym roku, James Charles zadebiutował jako pierwszy chłopak w roli twarzy CoverGirl.

Vlogger ogłosił fantastyczną wiadomość na Instagramie:Przypomnijmy, że w zeszłym roku pisaliśmy o Kubie, którego spotkał hejt za prowadzenie kanału na YouTube o malowaniu się.
ZOBACZ TEŻ My decydujemy o tym, jak będzie wyglądać nasze życie Hejt za filmiki o malowaniu się

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (9)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Lord Byron (?) 12.01.2017 14:03
@ Shingao

Tak Ci się pięknie wszystko składa, wzajemnie z siebie wynika i na końcu wybrzmiewa pięknym unisono, że chyba nawet Balcerowicz nie miałby aż takiej wiary w emancypacyjną rolę wolnego rynku.
Ja tej wiary nie podzielam. Z bardzo wielu powodów, o których pisanie byłoby chyba jednak nie temat pod artykułem o kolesiu"#IworkedwithMaybellineOMG".
Odniosę się więc tylko do podatności na reklamy. Widzę na portalach LGBT tendencję do szczególnego, bezrefleksyjnego jarania się zupełnie czymkolwiek, co zostanie mianowane tęczowym. Choćby nawet w tęcze opakować gówno.
shingao (31) Szczecin 12.01.2017 12:50
Lord Byron:
(...) Cieszyłbym się jego szczęściem, gdyby nie to, że jak na mój gust, środowisko LGBT ostatnio trochę za często odgrywa rolę pożytecznego idioty biznesu, gdy tylko zostanie zwabione jakimś "queerowym" frazesem.


Nie byłoby emancypacji kobiet, bez uniezależnienia finansowego i nie będzie emancypacji LGBT jeśli będziemy biedni. Fakt, że biznes dostrzega jakąś grupę społeczną (wcześniej spychaną na margines społeczeństwa) jest dla mnie objawem, że sprawy idą w dobrym kierunku. Kiedy biznes zrozumie, że osoby LGBT to pieniądze a politycy zrozumieją, że osoby LGBT to głosy wyborcze, to wtedy będziemy o wiele bliżej do równouprawnienia.

Gdyby biznes nie dostrzegał osól LGBT jako klientów, to branżowe media jak queer.pl nie miałby przychodów z reklam. Może wtedy nie mielibyśmy w ogóle możliwości dyskutowania pod tym artykułem?

PS. Zupełnie inną bajką jest to, że biznes próbuje kreować zapotrzebowanie na różne produkty. Jednak nie wskazałbym osób LGBT jako szczególnie podatnych na reklamy. Prawdą jest, że produkuje się za dużo, za dużo się zużywa paliw nieodnawialnych, za dużo kupujemy i wyrzucamy na śmietnik. Ale to chyba inny temat na dyskusję.
Eiwar (?) 12.01.2017 12:08
Wygląda niesamowicie. :)
Ardat-Yakshi (19) Sosnowiec/Katowice 12.01.2017 1:32
Manny to super youtuber, uwielbiam jego prace i jestem bardzo szczęśliwy z jego osiągnięcia jednak mega szkoda, że brakuje mu przez ostatni rok kreatywności, znaczna większośc jeko makijaży wygląda tak samo...
Lord Byron (?) 11.01.2017 21:16
@ shingao

Zupełnie mnie nie boli, że firmy zarobią trochę więcej kasy na tych kilku kolesiach, którzy kupią tusz do rzęs. Co więcej, o ile nie lubię makijażu u mężczyzn, o tyle nie lubię jego zupełnego braku u kobiet. Tak więc absolutnie nie namawiam do bojkotu przemysłu kosmetycznego. A sportowy i wydawniczy aktywnie wspieram swoimi zakupami - to tak a propos Twojego przykładu.
To, co jest natomiast zabawne w tym newsie to, że temu kolesiowi chyba faktycznie wydaje się, iż tak się cudownie wypindrzył, tak bardzo stał się forpocztą "nowej mody", że aż Maybelline wzruszone jego osiągnięciem uczyniło go pierwszym "ambasadorem". Cieszyłbym się jego szczęściem, gdyby nie to, że jak na mój gust, środowisko LGBT ostatnio trochę za często odgrywa rolę pożytecznego idioty biznesu, gdy tylko zostanie zwabione jakimś "queerowym" frazesem.
shingao (31) Szczecin 11.01.2017 20:45
Lord Byron:
Gdyby mężczyźni zaczęli się malować, firmy kosmetyczne miałyby dwa razy więcej zysków. Nic dziwnego, że od kilkunastu lat kombinują jak koń pod górę, co by tu zrobić, by rozpropagować makijaż wśród facetów.
Na szczęście zupełnie im to nie wychodzi. Zjawisko pozostaje marginalne. "Ambasador" też tego nie zmieni.


Uwielbiam argument "firmy zarabiajo".

Gdyby więcej osób uprawiało sporty, to firmy produkujące sprzęt i ciuchy sportowe więcej by zarobiły. Gdyby więcej osób czytało książki, to firmy wydawnicze więcej by zarobiły. Wniosek? Zróbmy na złość koncernom i nie uprawiajmy sportów i nie czytajmy książek!
Lord Byron (?) 11.01.2017 19:16
Gdyby mężczyźni zaczęli się malować, firmy kosmetyczne miałyby dwa razy więcej zysków. Nic dziwnego, że od kilkunastu lat kombinują jak koń pod górę, co by tu zrobić, by rozpropagować makijaż wśród facetów.
Na szczęście zupełnie im to nie wychodzi. Zjawisko pozostaje marginalne. "Ambasador" też tego nie zmieni.
diverso (30) Poznań 11.01.2017 18:45
Litości.
stevie (21) Warszawa 11.01.2017 18:42
YOU GO BOYS!♥
shingao (31) Szczecin 10.01.2017 14:21
Ja oczywiście nie mam nic przeciwko, ale ponieważ jestem zwolennikiem zrównoważonego rozwoju, to w ramach równowagi w panteonie gwiazd queer wolałbym trochę więcej takich osób jak Alan Turing czy Jack Andraka. Dla mnie gwiazdą jest Turing, który przyczynił się do złamania kodu Enigmy i stworzył podwaliny pod informatykę oraz Andraka, który ma swój wkład w diagnostykę nowotworów, niż jakiś pan który nakłada farby na swoją twarz. Ale oczywiście, każdy ma prawo do swoich własnych idoli.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Manny Gutierrez ambsadorem Maybelline Fot. Pinterest za: https://www.pinterest.com/pandababy43v3r/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku