logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
50
0
1

Naj 2016: Robert Biedroń, śluby i Orlando

Queerowe podsumowanie roku

Dodano: 03.01.2017, Aktualizacja: 04.01.2017

Wraz z Waszą pomocą (oddaliście ponad 980 głosów) wybraliśmy najciekawsze i najważniejsze wydarzenia, ludzi, książki i filmy mijającego roku. Co i kogo zapamiętamy?

NAJ 2016 - WYDARZENIA

Nie było wątpliwości: najważniejszym wydarzeniem 2016 roku była Waszym zdaniem czerwcowa strzelanina w klubie Pulse w Orlando, w której zginęło 49 osób. Ta wielka tragedia na zawsze zmieniła społeczność LGBT. Z drugiej strony sprawiła, że prawie cały świat pokazał swoje wsparcie dla społeczności LGBT i nawet w Polsce dochodziło do niespotykanych wcześniej gestów solidarności.

Na drugim miejscu znalazły się coming outy. Nie te głośne i publiczne, ale mniejsze, codzienne, skromne, których było wiele, także i na naszym portalu. W formie Waszych listów, opowieści, historii, rozmów i komentarzy. Dziękujemy.

Trzecie miejsce to śluby za granicą i wesela, o których od wakacji regularnie donosimy. Przypomnijmy, że w sierpniu związek partnerski w Berlinie zawarły Marta i Iza. Panie urządziły w Krakowie wesele, na które nas zaprosiły. I tak ruszyła lawina: zgłoszenia od kolejnych par, które zdecydowały się wziąć ślub lub zawrzeć związek partnerski za granicą, wesele urządzić w Polsce, a do tego opowiedzieć o wszystkim naszym czytelnikom i czytelniczkom.


NAJ 2016 - LUDZIE

Za
Robertem Biedroniem świetny rok. Prezydent Słupska jest jednym z bardziej lubianych polskich polityków, co znalazło odzwierciedlenie także i u nas - Biedroń dużą przewagą głosów wygrał w kategorii ludzie.


Drugie miejsce zajął za to inny samorządowiec, prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Potrzebujemy lokalnie otwartych, nowoczesnych polityków!

Trzecie miejsce zajęły Marta i Iza, dzięki którym ruszyła wspomniana wyżej lawina ślubno-weselnych coming outów.


NAJ 2016 - KULTURA

Chociaż DZIEWCZYNA Z PORTRETU jest filmem z 2015 roku - kinowa premiera w Polsce miała miejsce na początku 2016 roku. I Waszym zdaniem to najważniejszy film zeszłego roku.

Prawie taka samą liczbę głosów (różnica... jednego) otrzymały SŁUŻĄCA (miejsce drugie) i BRIDGET JONES 3.


W kategorii książkowej wygrywa jednoznacznie POD PRĄD - rozmowa z Robertem Biedroniem. Doceniliście też historię LGBT - na drugim miejscu znalazła się książka MĘŻCZYŹNI Z RÓŻOWYM TRÓJKĄTEM, na trzecim - uroczy podręcznik dla nastolatków, TĘCZOWA KSIĄŻECZKA. Pamiętacie nasz konkurs?

Dziękujemy Wam za wszystkie głosy! I zachęcamy do komentowania wyników. Jaki dla Was był 2016 rok?
Wciąż jeszcze możecie wziąć udział w naszym muzycznym podsumowaniu: wybieramy najlepsze albumy, wydarzenia i odkrycia 2016 roku! Czekają nagrody!
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Marta   dodane przez Facebooka 04.01.2017 21:26
Bardzo dziękujemy ♥ i jesteśmy dumne! ;)
Marta i Iza
Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku