logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
74
10
44

Skrót LGBT wywołuje już coraz mniej krzyku

Rozmowa o Przystani Pielgrzymów LGBT

Dodano: 08.07.2016, Aktualizacja: 06.09.2016

Światowe Dni Młodzieży mogą być i wydarzeniem dla wierzących ludzi LGBTQ? Wiara i Tęcza oraz Europejskie Forum LGBT-Chrześcijańskich Grup zapraszają do Przystani Pielgrzymów LGBT, która ruszy 26 lipca. O samym pomyśle, planie wydarzeń i papieżu Franciszku rozmawialiśmy z Miszą Czerniakiem.

Pod koniec lipca w Krakowie odbędą się 31. Światowe Dni Młodzieży - spotkanie młodych katolików z całego świata. Do Krakowa zjedzie kilkaset tysięcy ludzi. Nie zabraknie i oferty dla wierzących ludzi LGBTQ: Wiara i Tęcza oraz Europejskie Forum LGBT-Chrześcijańskich Grup zapraszają na krakowski Kazimierz do Przystani Pielgrzymów LGBT. Punkt będzie otwarty dla tych, którzy chcą odpocząć od skwaru i tłumów, będzie można porozmawiać z duchownymi i świeckimi wolontariuszami, czy wspólnie się pomodlić. "Zapraszamy wierzące lesbijki, gejów, biseksualnych, transpłciowych, jak również tych, którzy nie są katolikami lub nie należą do Kościoła, ale chcą spędzić z nami trochę czasu" - zaprasza Wiara i Tęcza. Skąd pomysł na Przystań Pielgrzymów LGBT w trakcie Światowych Dni Młodzieży? Misza Czerniak: Pomysł narodził się wspólnie w grupie polskich Chrześcijan LGBTQ Wiara i Tęcza i Europejskim Forum LGBT-Chrześcijańskich Grup, do którego też należymy. Światowe Dni Młodzieży odbywają się co kilka lat w różnych zakątkach świata i ostatnie, które były w Europie to Madryt 5 lat temu i Kolonia 11 lat temu, ale inic...   ( Pozostało znaków: 4784 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 197677   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Skrót LGBT wywołuje już coraz mniej krzyku Misza Czerniak, fot. arch. pryw.
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku