logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
116
5
39

Paradę mamy co wtorek

Rozmowa z Karolem i Dominikiem (KaDo)

Dodano: 28.06.2016, Aktualizacja: 05.07.2016

O polskiej branżowej vlogosferze, coming outach, hejcie wewnątrz społeczności LGBT i Paradzie Równości rozmawialiśmy z Karolem i Dominikiem, twórcami najpopularniejszego polskiego tęczowego kanału na YouTube, KaDo.

Wasz kanał na YouTube ma już dwa lata, trochę więc już w tej gejowskiej vlogosferze działacie. Czy Waszym zdaniem coś w kontekście "branżowych" vlogów się zmieniło? Dominik: Po naszym powstało kilka vlogów, byliśmy taką iskierką, przecieraliśmy szlaki i z pewnością ileś tam osób się nami zainspirowało. Docierają do Was głosy, że ktoś dzięki Wam zaczął tworzyć vloga? Karol: Bardziej na zasadzie: fajna sprawa, może ja też spróbuję. Dominik: …albo: gdybym miał faceta to też chciałbym z nim coś takiego nagrać. Ale to nie jest tak prosto zacząć – hop siup i jest. Bycie youtuberem to nie jest tak, że sobie będę nagrywał filmiki. Trzeba mieć pomysł, trzeba robić to regularnie. Na początku jest zapał, są pomysły, ale potem powstają cztery filmy i koniec. Karol: Często ludzie piszą z prośbą, żebyśmy nagrali o czymś filmik, na dany temat. I jeżeli prośby się powtarzają to wtedy tak robimy. Dominik: Też słuchamy tego co ludzie do nas piszą i co chcą oglądać. I jakie to są na przykład tematy? Dominik: Było zapytanie „w jaki sposób się golić” i zrobiliśmy filmik o goleniu. Karol: Jak powiedzieć rodzicom, o coming out było dużo pytań. Inspirujecie się innymi vlogami? Dominik: Czasem sobie przeglądam, ale żeby się inspirować to nie. Gdy siedzę w pracy i wpada mi jakiś pomysł to go zapisuję. Karol: O, na przykład wczoraj był u nas znajomy, siedzimy sobie, pijemy drinka i jest rozmowa i nagle mówię: szybko, muszę zapisać pomysł, cisza, piszę! Challenge robimy, bo to robią wszyscy, jakieś śmieszne, jak ze śmietaną. Zanim zaczęliście sami prowadzić kanał – kogo oglądaliście? Dominik: Ja wcześniej miałem swój kanał, zagranicznych oglądałem kilku. Karol: Tych najsłynniejszych. MarkE Miller (patrzy na Dominika)? Dominik: Tak, ale mam wrażenie, że im poziom trochę potem opadł. Kiedyś mieli ciekawsze filmy. Karol: Prowadzimy duży zeszyt, tam wpisujemy wszystkie nasze pomysły i z tego czasem coś bierzemy, ale ostatnio tematy wpadają nam same. Dominik: Przede wszystkim: chcemy pokazać jak wygląda nasze życie. Karol: Niektórzy nam zarzucają, że tak nie wygląda życie przeciętnego geja, ale my pokazujemy nasze życie, a nie "życie przeciętnego geja". Mówicie, że życie par jednopłciowych nie różni się bardzo od życia par różnopłciowych. A czy oglądają Was heterycy? Karol: Oglądają, ale przeważnie kobiety. Jak reagują? Karol: Bardzo pozytywnie. Dużo starszych pań nas ogląda, które mówią: jak fajnie, że jest taka parka, bo ja stara baba, z dwójką dzieci, siedzę w domu to pooglądam chociaż was i mam banana na twarzy. To jest bardzo miłe. Mamy kilka takich fanek z wnukami. Z moją mamą też się już zaprzyjaźniły na Facebooku. Polityka: unikacie tego tematu. Patrząc na sytuację w Polsce, zwłaszcza ludzi LGBT - czy uważacie, że to co robicie absolutnie nie jest ani nawet troszkę polityczne? Dominik: My się czujemy youtuber...   ( Pozostało znaków: 12278 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 197592   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Paradę mamy co wtorek Fot. KaDo
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku