logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
234
1
17

Jak znaleźć w sobie siłę

"Lato Sangaile" od piątku w kinach

Dodano: 25.05.2016, Aktualizacja: 31.05.2016

Sangaile (Julija Steponaitytė) to dziewczyna, której imię oznacza „z siłą”. Wakacje spędza w imponującym domku letnim rodziców (jej matka jest baletnicą na emeryturze), otoczona dźwiękami muzyki klasycznej, wazonami pełnymi róż i świeżymi owocami morza. Brzmi jak opowieść o kimś, z kim chcielibyście się zamienić? Nie dajcie się zwieść – każdy medal ma swoją drugą stronę.

- Bibi Żbikowska - W przypadku Sangaile jest to jej brak pewności siebie i swoich możliwości, które ujście dla frustracji znajdują w ostrzu cyrkla. Dziewczyna zadaje sobie ból z niemal mechaniczną regularnością, prawdopodobnie karząc się za to, że nie potrafi spełnić swojego marzenia o byciu pilotką-akrobatką. W wyjściu ze stanu melancholii pomaga jej Auste (Aistė Diržiūtė) – dziewczyna z klasy robotniczej, pracująca w miejscowej kawiarni, która zafascynowana tajemniczą koleżanką, próbuje się do niej zbliżyć. Auste uwielbia szyć i fotografować, jej pokój jest istną jaskinią cudów, pełną materiałów, świecidełek, futerek, ceki...   ( Pozostało znaków: 2729 )
Bibi Żbikowska Autor: Bibi Żbikowska Redaktorka portalu Queer.pl, tłumaczka W przeszłości redaktorka portalu Pridemag.pl, publikuje w Codzienniku Feministycznym, wolontariuszka Fundacji Feminoteka. Hobbistycznie gra w projektach muzycznych (np.Evvolves i Bibi and the Wave). Lubi wszystko, co jest L, G, B, T, Q, albo I.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 197393   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku