logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
137
1
13

9 ujawnionych piłkarzy

Na urodziny Thomasa Hitzlspergera

Dodano: 05.04.2016, Aktualizacja: 05.04.2016

Jego coming out dwa lata temu był dużym wydarzeniem i chociaż sam już przeszedł na sportową emeryturę, pozostaje najbardziej utytułowanym piłkarzem-gejem w tej dyscyplinie. Dziś Thomas Hitzlsperger obchodzi 34. urodziny, a my z tej okazji przypominamy ujawnionych piłkarzy.

Hitzlsperger reprezentował Niemcy 52 razy, brał udział w Mistrzostwach Świata i Europy w piłce nożnej, z drużyną VfB Stuttgart zdobył mistrzostwo Niemiec, grał także m.in. w angielskiej lidze, w takich drużynach jak Aston Villa, Everton, czy West Ham. "W Anglii i Niemczech bycie homoseksualistą to nic wielkiego, przynajmniej nie w szatni. Nigdy nie wstydziłem się tego kim jestem, ale nie jest łatwo siedzieć na ławce z 20 młodymi facetami i słuchać kawałów o gejach. Pozwalasz im na to, jeżeli kawały są śmieszne i nie są obraźliwe" – podkreślał w rozmowie z "Die Zeit" niemiecki piłkarz w 2014 roku. "Bycie gejem to temat, który w piłce nożnej jest ignorowany, a w szatni nie jest poważny. Duch walki, pasja i mentalność zwycięzcy to rzeczy, które same w sobie są połączone i nie pasują do stereotypu: geje to mięczaki" – dodawał Hitzlsperger. 34-letni, dziś już były sportowiec, nadal pozostaje najważniejszym i najbardziej utytułowanym ujawnionym piłkarzem. Całkiem niedawno jeden z brytyjskich tabloidów "prawie" wyoutował dwóch brytyjskich piłkarzy Premier League, ale reakcja (jeden z piłkarzy odciął się od plotek) na pełen niedomówień i sugestii tekst pokazała, że przed nami wciąż długa droga. Dlatego - warto przypomnieć tych...   ( Pozostało znaków: 5277 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 197065   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
9 ujawnionych piłkarzy Thomas Hitzlsperger, fot. za: Twitter
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku