logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
29.03.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
44
5
2

"Mandarynka" na święta

W kinach od 11 grudnia

Dodano: 11.12.2015, Aktualizacja: 11.12.2015

Film, którego trudno szukać w głównym nurcie produkcji wprost z USA. Film intensywny, kolorowy, niepoprawnie zabawny, co więcej w całości nakręcony iPhonami, stąd też nasycony barwami obraz mocno kontrastuje z tematyką produkcji i miejscem akcji. Mowa o "Mandarynce" Seana Bakera, która właśnie wchodzi na ekrany naszych kin.

- Kuba Wojtaszczyk - "Mandarynka" mogłaby być dokumentem o jednym dniu z życia transseksualistek z dzielnicy czerwonych latarni, gdzieś w zapomnianej części Hollywoodu, skąd też pochodzą naturszczycy, grający główne bohaterki. Oto Sin-Dee Rella (dobra Kitana Kiki Rodriguez) po dwudziestu ośmiu dniach wychodzi z więzienia, by dowiedzieć się, że jej alfons i facet w jednej osobie (James Ransone) zdradził ją z dziewczyną o imieniu Dinah (Mickey O'Hagan). Akcja rozgrywa się w wigilię Bożego Narodzenia, jednak Sin-Dee nie ma zamiaru świętować, jest żądna zemsty. Dlatego też w poszukiwaniu Dinah przemierza zapuszczone i szemrane uliczki, a towarzyszy jej najlepsza przyjaciółka Alexandra (fantastyczna Mya Taylor). Przemarszowi bohaterek towarzyszą muzyczne beaty, do których takt wybijany jest przez odgłosy obcasów, sugerujących zaanektowanie ulicy przez Sin-Dee i Alexandrę. One tu rządzą – ulica to jest ich dom i miejsce pracy; znają tu każdy kąt i wiedzą do kogo się zwrócić o przysługę...   ( Pozostało znaków: 4192 )
Kuba Wojtaszczyk Autor: Kuba Wojtaszczyk rocznik '86, pisarz, kulturoznawca, absolwent Gender Studies UAM Publikuje w m.in. „Blizie”, „Kulturze u Podstaw”, „Czasie Kultury”, "Lampie". W 2014 r. debiutował powieścią „Portret trumienny”, która znalazła się na liście najlepszych debiutów literackich 2014 roku wg „Newsweeka”. Jego druga książka „Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć” ukaże się na początku 2016 r. nakładem wydawnictwa Akurat.

Stypendysta artystyczny Prezydent m.st. Warszawy i Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Fot. Kamila Szuba


Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196688   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku