logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
226
1
12

Lady Gaga w hotelu i queerowe filmy w kinach

Kino i TV: na co czekamy jesienią?

Dodano: 24.08.2015, Aktualizacja: 25.08.2015

W kinach gwiazdy w queerowych rolach i długo oczekiwane premiery, w telewizji kolejne sezony hitowych seriali i nowości: jesień to czas kino- i serialomaniaków. Przygotowaliśmy dla Was przegląd tego, co warto obejrzeć i co obserwować w polskich kinach. Lekarstwo na powakacyjne i jesienne smutki?

KINO W Ameryce trzy premiery, które w najbliższym czasie mamy szansę obejrzeć i u nas: we wrześniu kontrowersyjny STONEWALL Rolanda Emmericha, na początku października długo oczekiwany FREEHELD z Julianne Moore i Ellen Page i CAROL Todda Haynesa pod koniec listopada. Pierwszy z filmów opowiada o zamieszkach w Nowym Jorku, które wybuchły pod koniec lat 60. i dały początek ruchowi emancypacyjnemu LGBT na całym świecie. FREEHELD to prawdziwa historii policjantki, która gdy dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora zaczyna walkę z urzędnikami o równe prawa, by jej partnerka była finansowo zabezpieczona. W roli policjantki - Julianne Moore, jej partnerkę gra Ellen Page. Reżyserem trzeciego filmu jest ujawniony Todd Haynes. CAROL to oparta na powieści Patricii Highsmith z 1952 roku historia kobiety (Cate Blanchett), która zakochuje się w Therese (w tej roli Rooney Mara). Gdy romans kobiet ujrzy światło dzienne, mąż Carol zakwestionuje jej kompetencje jako matki. Kobiety próbują rozpocząć życie od nowa. W filmie zobaczymy też m.in. Sarę Paulson. Warto też jednak pamiętać o dwóch innych premierach kinowych w tym roku: THE DANISH GIRL (premiera pod koniec listopada) i SUFRAGETTE Meryl Streep (koniec października). Pierwszy film jest adaptacją książki "Dziewczyna z portretu" Davida Ebershoffa, o życiu Lili Elbe, pierwszej o...   ( Pozostało znaków: 5656 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196343   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku