logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
46
3
16

Kongres LGBTQ?

Felieton Jacka Kochanowskiego

Dodano: 15.06.2015, Aktualizacja: 15.06.2015

No i po paradzie - mam na myśli Paradę Równości, która w minioną sobotę przeszła w Warszawie. Kto wie, może - jeśli rację mają czarnowidzący - to ostatnia taka spokojna Parada? Szczególnie, jeśli szefem MSW zostanie Macierewicz... Co ma być to będzie, przeżyliśmy jeden PiS, przeżyjemy i drugi. A PO odrzucając po raz kolejny wniosek o wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich pod obrady Sejmu pokazała, że zasłużyła na klęskę. PO potrafiła przeprowadzać ustawy przez parlament w tydzień czy dwa - jeśli uznane zostały za "propagandowo ważne". Związki partnerskie nie były i nie są ważne dla PO, ona ma je w głębokim poważaniu, co jest ważną lekcją przed jesienią.

- Jacek Kochanowski - Przy okazji Parady Równości Wojtek Karpieszuk przeprowadził w "Gazecie Stołecznej" rozmowę z uczestnikami "zakazanej Parady" z 2005. Było trochę kombatancko, ale najbardziej zainteresowała mnie wymiana opinii pomiędzy Jej Perfekcyjnością, rzeczniczka tegorocznej Parady, a Krystianem Legierskim. Jej wskazywała, że od początku intencją warszawskiej Parady było łączenie wszystkich wykluczonych: nie tylko LGBTQ, ale niepełnosprawnych, dyskryminowanych z powodów etnicznych, religijnych itp. Stąd także dość obszerna tegoroczna lista postulatów Parady, lista daleko wykraczająca poza problemy związane z sytuacją osób nieheteroseksualnych i transpłciowych. Nie podobało się to Krystianowi: "Ta parada kojarzy się z lesbijkami i gejami. To powinna być Gay Pride. I tyle. Jeżeli środowisko gejowsko-lesbijskie pokazałoby, że jest duże, ma taką siłę, iż wymusza zmiany, wtedy moglibyśmy zaprosić innych." Rozumiem...   ( Pozostało znaków: 3940 )
Jacek Kochanowski Autor: Jacek Kochanowski socjolog, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim Zajmuje się gender/queer studies, badanianiami teatralnymi i postkolonialnymi.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196098   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kongres LGBTQ? Fot. za: facebook.com/KongresKobiet
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku