logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
206
15
47

Każdy człowiek jest biseksualny, ale kobiety bardziej

Rozmowa z twórczynią "Strefy nagości", Urszulą Antoniak

Dodano: 11.06.2015, Aktualizacja: 11.06.2015

W piątek, 12 czerwca, w naszych kinach premiera "Strefy nagości" w reżyserii Urszuli Antoniak. O filmie, pracy z 15-letnimi aktorkami i kinie LGBT z reżyserką rozmawiała Magda Dropek.

Jakiej reakcji na "Strefę nagości" spodziewa się Pani w Polsce? Jaką recepcję film miał za granicą? W Holandii większą uwagę zwrócono na to, że jedna z bohaterek jest Arabką. To było bardziej wyeksponowane niż, nazwijmy go – wątek genderowy. Trzeba jednak pamiętać, że w Holandii ok. 10 proc. społeczeństwa to Muzułmanie. Dziewczyna z mojego filmu, Imaan Hammam, zrobiła niedawno wielką karierę jako modelka i jest stawiana dziewczynom holenderskim, Arabkom, Marokankom za wzór. Z drugiej strony Arabki, powiedzmy sobie szczerze: są to najczęściej dziewczyny z trzeciego pokolenia Marokańczyków, którzy wyemigrowali do Holandii, często mają jedno obywatelstwo, holenderskie i mówią lepiej po holendersku niż Holendrzy. Ale cały czas mówi się o nich Arabki, Marokanki. Noszenie przez nich chust nie zawsze też jest więc spowodowane religią, jest to dla nich także tradycyjne nakrycie głowy. Trochę tym grają. Dla Holendrów więc film jest bardziej o uwodzeniu się, zderzeniu dwóch kultur, spotkaniu: arabskiej i zachodniej. W Polsce bardziej zwraca się uwagę, że film jest o dziewczynach 15-letnich, o erotyzmie, że pedofilia. Już widziałam te hejterskie wpisy (śmiech). Jak się Pani pracowało z nieprofesjonalnymi i tak młodymi aktorkami? Zwłaszcza w kontekście specyficznej strony formalnej filmu – gry bez słów? Dziewczyny rzeczywiście w trakcie kręcenia zdjęć miały po 15 lat. Jak już wspomniałam, Imaan robi światową karierę modelki, Sammy nie jest zainteresowana karierą aktorską, kończy gimnazjum. Jak się pracuje z naturszczykami, a zwłaszcza z naturszczykami w takim wieku? Reżyser musi sobie uświadomić, że bierze za nich odpowiedz...   ( Pozostało znaków: 6947 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196081   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Każdy człowiek jest biseksualny, ale kobiety bardziej Urszula Antoniak
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku