logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
77
2
12

Równość za wszelką cenę

Z pamiętnika młodej działaczki

Dodano: 04.06.2015, Aktualizacja: 06.06.2015

Nie nazywamy się dwa miliony. Nie nazywamy się też 500 tys., 171 tys., 5 tys., ani nawet tysiąc. Nie nazywamy się nawet 50 - że sparafrazuje hasło tegorocznego Marszu Równości w Krakowie.

- Magda Dropek - Za nami tęczowe wydarzenia w Łodzi, Krakowie, Trójmieście. Przed nami zwieńczająca tęczowy sezon wiosenny Parada Równości. Nie da się ukryć, że się dzieje. Od kilku dni nie mogę jednak pozbyć się pytania: ale po co, dla kogo i w jaki sposób się dzieje? Od kilku lat angażuję się w festiwal Queerowy Maj i krakowski Marsz Równości. Lubię zupełnie inną energię i formę pracy, którą daje grupa nieformalna. Lubię poznawać nowych ludzi, słuchać ich pomysłów, nawet gdy co roku irytuję się tym, że pewne rzeczy trzeba ciągle na nowo przerabiać. Jestem dumna: z siebie, ale przede wszystkim z grupy, z wspólnej pracy. Lubię ten moment zaraz po Marszu, gdy zmęczeni, spaleni słońcem, ale uśmiechnięci ludzie rzucają się sobie w ramiona. Te same obrazki widziałam w tym roku w Łodzi, czy na zdjęciach z Trójmiasta. Różne, ale jakby te same, zmęczone twarze. No w...   ( Pozostało znaków: 3749 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196057   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Równość za wszelką cenę Marsz Równości w Krakowie, 2015 (fot. au)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku