logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
72
14
24

Nie martwmy się wyborami prezydenckimi

Ewa Tomaszewicz o wyborach

Dodano: 20.05.2015, Aktualizacja: 25.05.2015

Komorowski, Duda, sarna czy grill? Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi.

- Ewa Tomaszewicz - W najbliższą niedzielę będziemy wybierać z czterech możliwości: zostać w domu, pójść na wybory i oddać nieważny głos, zagłosować na Bronisława Komorowskiego, postawić krzyżyk przy Andrzeju Dudzie. Żadna nie jest dobra. Dopisanie sarny z krzesłem na głowie czy przyozdobienie karty do głosowania tęczą, najlepiej podwójną, wydaje się opcją, która może dać najwięcej satysfakcji, kłopot w tym, że będzie ona chwilowa. A z jednym lub drugim panem jako głową naszego państwa będziemy żyć przez najbliższe pięć lat. I z tym już teraz musimy się pogodzić. Przegraliśmy. Lewica społeczna nie zaistniała na kartach do głosowania. Centrowi liberałowie nie zebrali nawet pięciu procent ważnych głosów. Wspólnie! Te wybory to nie tylko klęska osób, które liczyły na jakieś zmiany w sprawach osób nieheteronormatywnych. To też klęska osób w ogóle wrażliwych społecznie, niewidzących w Polsce zielonej wyspy, a kraj pogłębiających się nierówności ekonomicznych, niewrażliwy zarówno na problemy młodych bezrobotnych i zatrudnionych na śmieciówkach, jak i starszych żyjących za głodowe emerytury. W drugiej turze mamy neoliberalnego konserwatystę spod znaku „nie należy sobie robić zbytnich nadziei” i konserwatywnego populistę. Czy warto przy którymś ...   ( Pozostało znaków: 5428 )
Ewa Tomaszewicz Autor: Ewa Tomaszewicz rocznik '77, założycielka Współtwórczyni kabaretu Barbie Girls. Dziennikarka. Niezrzeszona, wspiera tych, których lubi. Muzyka: (polityczny) folk (kobiecy), prasa: tylko w internecie, książki: oprócz Winterson czeka na Rawińską, marzenie: Michigan Womyn's Music Festival, wyznanie: SEO.Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195966   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nie martwmy się wyborami prezydenckimi Fot. za: facebook.com/Faktoid
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku