logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
42
24
43

Na kogo pozwala głosować Korwin-Piotrowska

Czy nie głosując "mam nierówno pod sufitem"?

Dodano: 19.05.2015, Aktualizacja: 20.05.2015

Geje i lesbijki mają głosować na Dudę? Jak to?! Przecież obowiązkiem gejów i lesbijek jest głosowanie na Komorowskiego. Wiadomość o tym, że Biedroń, Legierski czy Kochanowski deklarują, że nie będą popierać urzędującego prezydenta spowodowała w środowiskach "oświeconych" nagły atak paniki.

- Radek Oliwa -

W tym ogólnym pisku przerażenia wybija się głos publicystki Korwin-Piotrowskiej. W felietonie "Biedna polska ciotka" karci Biedronia i Legierskiego za przedwyborcze deklaracje. Na początku szantaż emocjonalny "ok, po raz kolejny wyjdę na homofoba". Potem historia cierpień gejów i lesbijek: II Wojna Światowa, PRL i PiS. Wygląda to trochę tak, jakby dziennikarka chciała przypomnieć Biedroniowi i Legierskiemu jaka czeka ich kara, jeśli nie zagłosują na Komorowskiego - kolejny szantaż.

Pani Karolino, zarówno Robert jak i Krystian znają te historie. Znają je lepiej niż Pani i w odróżnieniu od Pani homofobii doświadczyli - nie muszą jej oglądać w filmach z Hollywood. Nie, nie zachowuje się Pani jak homofobka, tylko jak super-maczo, który uczy kobiety jak mają być niezależne, dyktując im każdy krok. Ja za taką pomoc dziękuję - mam niezależny od mojej orientacji seksualnej mózg, którego próbuję używać. Nawet za PiS-u - a tak jak Pani, nie wspominam dobrze rządów tej partii - geje i lesbijki mogli głosować na kogo chcą. Mogli nawet wybrać źle, albo nie wybierać wcale, bo właśnie na tym polega demokracja. Mają też prawo krytykować rząd i prezydenta - niezależnie od tego, na kogo oddali głos (a może zostali w domu?).

Nie podoba mi się, że przy każdych wyborach wychodzi z nas mentalność kibola. "Macie jako grupa nierówno pod sufitem" - pisze pani Korwin-Piotrowska, sympatyczna i mądra babka, która mogła być postrzegana jako sojuszniczka osób LGBT. Pod każdym politycznym tekstem na naszym portalu polityka schodzi w tło a komentujący obrzucają się wzajemnie obelgami. W mediach społecznościowych ludzie, którzy nagle odkryli swoje zainteresowanie polityką, wyzywają swoich przyjaciół publicznie od kretynów. Uważacie na serio, że Duda czy Komorowski są tego warci? Dla mnie ważniejszy jest wzajemny szacunek. Każdy przemyślany wybór to moim zdaniem dobry wybór. Ja osobiście zawsze się buntuję, gdy ktoś chce wybierać za mnie. To co robi Korwin-Piotrowska to żadna pomoc - to protekcjonalność.

PS Nie wiedziałem, czy poniższa historyjka powinna pojawić się w kontekście wyborów, bo nie jest reprezentatywna. Pojawi się, niech będzie słowem "ale" w zdaniu "PiS to partia, która jest znacznie bardziej wroga LGBT niż PO".

Podczas rządów PiS-u mieliśmy poważne obawy, czy nasz portal nie stanie się celem politycznych ataków. Nic się nie działo. PiS zniknął i pojawiła się Platforma Obywatelska, pojawiła się pani Radziszewska, która miała m.in. bronić LGBT. Było inaczej. W 2010 roku biuro pani Radziszewskiej groziło nam prawnikiem, nakazując usunięcia negatywnej wypowiedzi jednego z europejskich polityków na jej temat. Zgadzam się z tym, że PiS to szaleństwo, ale proszę przejrzeć szeregi PO i SLD.
Radek Oliwa Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (43)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
aja (?) 20.05.2015 12:29
Jasne, Pani Krowin-Piotrowska ma prawo do "ostrzegania" i w ogóle do swojego zdania, ale czy koniecznie w sposób jaki to zrobiła w wspomnianym artykule. Proponuje przeczytać artykuł pani Karoliny. Pod płaszczykiem tolerancji i niepokoju o przyszłość kraju aż kipi od homofobii. Jesteśmy (LGBTQ) mili ale tylko gdy nie rzucamy się w oczy i robimy to co "tolerancyjna" część społeczeństwa uważa za słuszne. Nie będę głosowała na Pana Dudę bo tez boję się powrotu IV RP i uważam te wszystkie obietnice za czcze. Jednakże nie zgadzam się z takim traktowaniem osób nie hetero normatywnych jak to zrobiła Pani Korwin-Piotrowska. Poczułam się jej tekstem urażona. Przede wszystkim założeniem, że jesteśmy jakąś ciemną masą która robi to co jednostki powiedzmy reprezentatywne. A winienie Nas za spalenie mostu Łazienkowskiego to już bezczelność i miały krok w stronę "kamieniowania" Nas.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 3
Kim Lee (?) 19.05.2015 13:38
Bardzo mi się podoba jak spadają maski naszym rzekomym sojusznikom. "Kocham gejów, są cudowni, twórczy, wrażliwi!! No chyba że głosują inaczej niż ja, wtedy to głupie przegięte cioty z zamąconym mózgiem, a ta tolerancja była niepotrzebna, żałuję.."
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 5
crashoverride (100) Trójmiasto 19.05.2015 13:04
Autor w ogóle nie zrozumiał intencji Karoliny Korwin-Piotrowskiej. Nie czuję się upoważniony do nauczania go, bo jak każdy mam swoje subiektywne zdanie i szanuję zdanie innych. Idźcie i glosujcie na Dudę, wasza sprawa. Tylko później nie płaczcie i nie użalajcie się nad sobą. Komorowski to dla mnie także kosmiczna bajka. Ale jaku już tu pisałem, wolę powolnego, życzliwego misia niż skończonego kłamczucha, który obiecuje naiwniakom gruszki na wierzbie. Co z tego wyjdzie zobaczymy gdy wygra. JA nikogo od kretynów nie wyzywam. Demokracja polega na tym, że każdy sam decyduje. Ale w życiu nie zagłosuję na kościelnego homofoba, który gdyby mógł, otworzyłby dla takich jak ja współczesne obozy koncentracyjne.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 5
motylek88 (29) Kołobrzeg 24.05.2015 19:15
Artykuł na 6++. jakbym mogła zaklikałabym przycisk "podoba mi sie" :)
oldschoolowy (?) 24.05.2015 12:40
Pan Hołdys wierzy we wpływ cieków wodnych na stan umysłów ludzkich? :D to dopiero średniowiecze ma pod kopułką...zacofany prymityw.
Heidegger (101) pod Poznaniem 24.05.2015 12:19
Nasz kraj w czasie wyborów zachowuje się jak prymitywne, afrykańskie plemię. Rzucanie się na kiełbasę wyborczą jak na karpia w Lidlu. Ostatnią rzeczą w jaką uwierzę jest wpływ prezydenta na funkcjonowanie związków jednopłciowych. Histeryczne poszukiwanie wyborów przyjęło bezwstydne granice.
A Pani Korwin-Piotrowska nieco zachłysnęła się swoją pozycją i zbytnio uwierzyła w swoją mądrość, co zaowocowało dziennikarską dyktaturą...
george (?) 23.05.2015 22:00
od lewa do prawa wszyscy biegaja z deklaracja lojalnosci a najbardziej celebryci ,oj nie starczy tego tortu do podzialu
radek (42) Kraków 21.05.2015 11:14
Bartek:
Pan Hołdys napisał:

" Pomyślałem, że jakaś gigantyczna żyła wodna musi płynąć pod Polską i ryje ludziom dekle"


Taką mamy niestety kulturę debaty politycznej. Wszyscy, którzy mają odmienne zdanie są mieszani z błotem.
Bartek (?) 21.05.2015 10:39
Panie Oliwa!
Nie tylko Korwin- Piotrowska sugeruje, że mamy "nierówno pod sufitem" popierając Dudę... Wielu heteryków śmieje się z LGBT, czytałem artykuły w internecie. Pan Hołdys napisał:

" Pomyślałem, że jakaś gigantyczna żyła wodna musi płynąć pod Polską i ryje ludziom dekle"
radek (42) Kraków 20.05.2015 21:48
ania:
protekcjonizm??chyba nie tego słowa Pan szukał


Dziękuję! Chyba mnie emocje poniosły :-)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Na kogo pozwala głosować Korwin-Piotrowska   credits CC-BY-SA 2.0 Karolina Korwin-Piotrowska (Fot. Fryta 73, za: flickr.com/photos/96799800@N07/8945619539/
SONDA
W drugiej turze wyborów prezydenckich... Sonda zakończona
Głosowanie dostępne tylko dla zalogowanych.      
Zaloguj się i głosuj Użyj Facebooka

  • Zagłosuję na Andrzeja Dudę
  • 21 %
  • Zagłosuję na Bronisława Komorowskiego
  • 49 %
  • Oddam nieważny głos
  • 11 %
  • Nie wezmę udziału w wyborach
  • 17 %
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku