logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
62
12
65

Menu wegetariańskie drugiej tury: karkówka, czy schab?

Felieton Jacka Kochanowskiego

Dodano: 12.05.2015, Aktualizacja: 13.05.2015

Triumf prawicy, klęska lewicy - tak najkrócej można podsumować wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Sukces Dudy to głównie efekt niskiej frekwencji i mobilizacji jego elektoratu. Nieoczekiwane drugie miejsce Komorowskiego to kara za pychę i arogancję i jego, i jego formacji. Sądzili, że są "skazani na sukces", a same wybory to formalność. Taki kubeł zimnej wody bardzo przyda się formacji rządzącej, choć nie sądzę, by znacząco wpłynął na realną korektę rządzenia. Kukiz i jego nieoczekiwany wynik to - jak słusznie powtarzają komentatorzy i komentatorki - wyraz zmęczenia duopolem POPiS, wszak zmagania między tymi dwiema partiami trwają dekadę. Nie sądzę, by wyborcy uwierzyli w to, że Jednomandatowe Okręgi Wyborcze usuną ten duopol - przecież najprawdopodobniej byłoby dokładnie odwrotnie. Widać to po składzie Senatu. Klęska lewicy była spodziewana, zaskakuje tylko jej skala i reakcje autorów tych klęsk. Leszek Miller oświadczył, że SLD w zasadzie... nie brał udziału w wyborach, a Ogórek była kandydatką niezależną. Czy ktoś jednak jest zaskoczony, że w Polsce (i nie tylko) politycy nie potrafią brać odpowiedzialności za swoje decyzje? Podobnie smuci mnie reakcja Janusza Palikota. Jego wynik to efek...   ( Pozostało znaków: 4720 )
Jacek Kochanowski Autor: Jacek Kochanowski socjolog, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim Zajmuje się gender/queer studies, badanianiami teatralnymi i postkolonialnymi.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195940   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Menu wegetariańskie drugiej tury: karkówka, czy schab?   Queermedia.pl, wykorzystano zdjęcie “Meat!” Beau Lebens (CC) Mięso wyborcze
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku