logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
68
6
3

Jak to leciało? 11 lat Marszu Równości w Krakowie

Bez piór w tyłku, ale z tęczą

Dodano: 07.05.2015, Aktualizacja: 07.05.2015

Dokładnie 11 lat temu, 7 maja 2004 roku, ulicami Krakowa przeszedł pierwszy Marsz Tolerancji, który od 2010 roku nazywa się Marszem Równości. Zapraszamy na sentymentalną podróż (obrazkową) w tamte czasy i czekamy na Wasze wrażenia, wspomnienia, zdjęcia. I przypominamy, że tegoroczny Marsz już 16 maja o godz. 12.00!

Jeżeli uczestniczyliście w którymś z krakowskich (i nie tylko) Marszy Równości - podzielcie się wspomnieniami! Może odnajdujecie się na naszych zdjęciach? Może macie swoje w archiwach, którymi chcecie się pochwalić? Komentujcie i piszcie na redakcja[at]queer.pl! Pierwszy Marsz Tolerancji odbył się 7 maja 2004 roku. Oprócz samego marszu w ramach festiwalu miała miejsce konferencja naukowa zorganizowana przy współpracy Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, wizyta w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau i złożenie tam hołdu homoseksualistom - ofiarom nazizmu, a także pokazy filmów LGBT. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem, festiwalem zainteresowały się media. Niektóre prawicowe i ultrakonserwatywne organizacje usiłowały wywrzeć nacisk na rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego a także na władze Krakowa w celu niedopuszczenia do planowanych wydarzeń, a zwłaszcza do Marszu Tolerancji. Sprawa stała się głośna nie tylko w Krakowie i w całej Polsce. W kraju rozgorzała dyskusja na temat sytuacji osób LGBT...   ( Pozostało znaków: 4278 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195922   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jak to leciało? 11 lat Marszu Równości w Krakowie Marsz Równości w Krakowie, 2013 (Fot. Dawid Dobroń)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku