logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
71
21
31

Lewico, rozkwitaj!

Felieton Jacka Kochanowskiego

Dodano: 30.03.2015, Aktualizacja: 30.03.2015

Mijający tydzień przyniół wiadomości kiepskie. Anna Grodzka i Wanda Nowicka nie zdobyły wystarczającej liczby podpisów na listach poparcia i ostatecznie nie zarejestrowały swojej kadydatury.

- Jacek Kochanowski - Dla społeczności queer to bardzo zła wiadomość. Obecność obu kandydatek w kampanii gwarantowała poważne potraktowanie problematyki praw człowieka, równości i przeciwdziałania dyskryminacji. Teraz kampanię zdominują tak palące kwestie, jak euro, SKOKi, Smoleńsk i inne temu podobne. No i, oczywiście, wojna. Nie będzie żadnej merytorycznej kampanii, będą pyskówka i slogany. Porażka obu posłanek (a w zasadzie porażka struktur partyjnych odpowiedzialnych za zbieranie podpisów pod ich kandydaturami) to także zapowiedź kiepskiego wyniku lewicy w wyborach parlamentarnych. Szczególnie dobry wynik Anny Grodzkiej byłby szansą zbudowania zaczątku konsekwentnej, ideowej lewicy społecznej. Takiej lewicy, która mogłaby być przeciwwagą dla domimującej w Polsce polityki neoliberalnej. Uważam, że powstanie takiej lewicy w Polsce ma ogromne znaczenie także dla osób niehetero czy trans. Wzruszając się na filmie "Pride" (polski tytuł "Dumni i wściekli", gratuluję tłumaczom) warto pamiętać o przesłaniu tego filmu: ...   ( Pozostało znaków: 4374 )
Jacek Kochanowski Autor: Jacek Kochanowski socjolog, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim Zajmuje się gender/queer studies, badanianiami teatralnymi i postkolonialnymi.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195756   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lewico, rozkwitaj! Film "Dumni i wściekli"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku