logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
44
2
1

Sport w Polsce i LGBT: szpila została wbita

Po konferencji o różnorodności w sporcie

Dodano: 20.03.2015, Aktualizacja: 26.03.2015

Początek roku był dla Stowarzyszenia Krakowski Klub Sportowy Krakersy bardzo pracowity: pod koniec stycznia w Krakowie miała miejsce trzecia odsłona turnieju siatkówki GLAM CUP,
na początku marca – międzynarodowa konferencja "Gender and Sexual Diversity in Sport",
w której udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania. Odbyło się też walne zgromadzenie członków i członkiń European Gay & Lesbian Sport Federation.

Podczas konferencji poruszonych zostało wiele ważnych kwestii. Co na pewno warto zapamiętać, ale przede wszystkim podać dalej? Powoli, ale idzie nowe. Ministerstwo Sportu i Turystyki chce walczyć z dyskryminacją i homofobią w sporcie, ale musimy mu w tym pomóc. O ocenie marcowej konferencji, najważniejszych ustaleniach okrągłego stołu, w którym udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania, Kampanii Przeciw Homofobii i organizacji sportowych, współpracy z samorządem oraz planach na przyszłość – rozmawialiśmy z przedstawicielami organizatora konferencji, Stowarzyszeniem KKS Krakersy: Łukaszem Siemieńcem, Dorotą Maraj i Rościsławem Peresłuchą. Jak oceniacie konferencję "Gender and Sexual Diversity in Sport", co dla was było najważniejsze i godne zapamiętania? Łukasz: Ja jestem zadowolony, ponieważ udało nam się osiągnąć zamierzone cele. Wśród tych ważnych dla mnie było przede wszystkim, poza zaproszeniem do Krakowa członków i członkiń EGLSF, zaproszenie do dyskusji przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki i Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania. Zaznaczenie, że jesteśmy, pokazanie naszych trudności i najczęstszych problemów, na które napotykamy w swojej działalności. Myślę, że to się udało. Rostek: Dla mnie ważne były panele dyskusyjne z przedstawicielkami MSiT, czy Pełnomocniczki, alenajbardziej poruszyła mnie prezentacja badania dotyczącego homofobii w sporcie, przeprowadzonego przez dr Renatę Włoch z Uniwersytetu Warszawskiego, na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.Tytuł wystąpienia "Takie coś nie istnieje" nie powinien więc nikogo dziwić. Pierwszy raz w Polsce z pozycji socjologicznej ktoś jednak powiedział: "tak, jest homofobia w Polsce". Te badania są przerażające ponieważ pokazały, że największym problemem jest to, że ludzie po prostu boją się outować. Homofobia w polskim sporcie to nie tylko Tomaszewski - to przede wszystkim dramaty osobiste ludzi. Czy podczas okrągłego stołu padłe jakieś ważne deklaracje, ustalenia? Rostek: Okr...   ( Pozostało znaków: 8685 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195725   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Sport w Polsce i LGBT: szpila została wbita archiwum KKS Krakersy
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku