logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
99
2
78

Outować, czy nie outować?

Zapraszamy do dyskusji

Dodano: 08.10.2014, Aktualizacja: 15.05.2015

Przykładów outingu, czyli ujawnienia czyjejś orientacji seksualnej wbrew woli osoby zainteresowanej, nie mieliśmy do tej pory w Polsce wiele. Na pewno nie takich głośnych jak ten, którego świadkami byliśmy parę dni temu, gdy Kinga Dunin wyoutowała nie tylko Ignacego Karpowicza, ale przede wszystkim jego partnera. Media głównego nurtu szybko podchwyciły temat. Czy outing może być skuteczną bronią w walce z homofobią? Czy mamy prawo ujawniać czyjeś prywatne życie? Outować, czy nie outować?

Konflikt między Kingą Dunin i Ignacym Karpowiczem, który wybuchł w ostatnim tygodniu wiele osób wprawił w osłupienie. Zasłużona w walce o równe prawa feministka oraz popularny pisarz przez kilka dni komunikowali się za pomocą mediów, a opinia publiczna mogła zapoznać się z coraz to pikantniejszymi szczegółami ich wzajemnej relacji. W tle – literacka nagroda Nike, do której nominowana była jedna z ostatnich powieści Karpowicza, obfite w branżowe wątki "ości". Gdy wydawało się, że "gorzej już być nie może", Dunin wydała oświadczenie, w którym zasugerowała, że Karpowicz pozostaje w konkubinacie z osobą, której dane bardzo łatwo można było namierzyć. Znana feministka wyoutowała nie tylko Karpowicza, ale też zupełnie prywatną osobę? Pisarz do tych informacji się nie odniósł, ale Internet (i nie tylko) zawrzał. Tegoroczną Nike otrzymał Karol Modzelewski. Outing wzbudza wiele kontrowersji. Jego obrońcy podkreślają, że jest dopuszczalny w ...   ( Pozostało znaków: 4037 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195119   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku