logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
50
8
11

Żadna rodzina nie jest bezpieczna, gdy kręcę biodrami

Perfume Genius - "Too Bright"

Dodano: 19.09.2014, Aktualizacja: 19.09.2014

Hipnotyczna, nonkonformistyczna, prawdziwa, zaskakująca – tymi słowami najważniejsze muzyczne i kulturalne magazyny opisują najnowszą, trzecią już płytę Mike'a Hadreasa, znanego jako Perfume Genius. Do słów zachwytu nad "Too Bright" dodałabym queerowa. Panie i panowie, nadchodzi nowe – jest przegięte, ma wymalowane paznokcie, buty na wysokich obcasach i mówi całej reszcie: "walcie się". A coś czuję, że w końcu cała reszta go pokocha. Premiera "Too Bright" w poniedziałek.

Twórczość tego pochodzącego z Seattle artysty porównuje się do muzyki Anthony & The Johnsons, czy Xiu Xiu, sam przywołuje też inspiracje PJ Harvey i Niną Simone. O muzyku zrobiło się głośno, gdy dwa lata temu YouTube zablokował klip do piosenki "Hood". Co tak bardzo zbulwersowało administrację serwisu? W klipie do króciutkiego utworu pojawił się aktor porno Arpad Miklos. Panowie się przytulają, a Miklos, który w zeszłym roku popełnił samobójstwo, maluje Hadreasa. Zapytany jakiś czas temu przez "Dallas Observer", czy jako ujawniony artysta czuje się wzorem dla homoseksualnych nastolatków, Mike przyznał, że nie wie czy jest wzorem, ale dostaje wiele listów od młodych ludzi. "Staram się pisać piosenki, które sam bym chciał usłyszeć gdy byłem młody. To dziwne, żeby myśleć o sobie jako o wzorze dla kogoś, ale to nie byłoby takie złe" – powiedział Hadreas. Powiedzmy sobie szczerze: w alternatywnej muzyce pod szyldem "muzyk plus fortepian" było już wszystko. Tori Amos, która czarowała ...   ( Pozostało znaków: 4216 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195060   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku